СвітХристиянські новини

Державний департамент США розпускає Комісію епохи Трампа, яка підсилювала важливість релігійної свободи

Державний секретар США Ентоні Блінкен офіційно звільнив Комісію епохи Трампа з питань невід’ємних прав, яка прагнула підняти просування релігійної свободи у всьому світі. Повідомляє www.slovoproslovo.info з посиланням на christianpost.com.

Блінкен, який пообіцяв пропагувати права ЛГБТ у всьому світі, лише коротко натякнув на релігійні переслідування, опублікувавши 45-й звіт Державного департаменту про практику прав людини.

Щорічні звіти про права людини всебічно охоплюють міжнародно визнані особисті, громадянські, політичні та трудові права, викладені у Загальній декларації прав людини та інших міжнародних угодах майже у 200 країнах та територіях.

У своєму виступі під час прес-конференції Блінкен опосередковано посилався на Комісію колишнього секретаря Майка Помпео з питань невід’ємних прав і відправив у відставку комісію епохи Трампа, яка була групою експертів, сформованою у 2019 році, яка в липні минулого року доводила, що релігійні свободи та права для власності були важливішими правами людини.

Помпео оцінив звіт як такий, що «переорієнтує нас назад на основні невід’ємні права, які ми зобов’язані захищати».

«Не існує жодної ієрархії, яка робить деякі права важливішими за інші, – сказав Блінкен. – Минулі незбалансовані висловлювання, які передбачають таку ієрархію, включаючи ті, які пропонував нещодавно розформований дорадчий комітет Державного департаменту, не є керівним документом для цієї адміністрації».

У той час групи, що займаються абортами та ЛГБТ, висміювали Комісію як намагання знецінити «права жінок» та права ЛГБТ. Тоді Помпео стверджував, що Комісія була сформована як «Міжнародні установи, розроблені та побудовані для захисту прав людини, відхилились від своєї початкової місії».

Тревіс Вебер, віце-президент з питань політики та уряду, директор Центру релігійної свободи при Християнсько-консервативній активістській організації Family Research Council, заявив, що відмова від Комісії з питань невід’ємних прав є «невдалим розвитком подій». Вебер стверджує, що це зменшує релігійну свободу.

«Це означає зниження ролі релігійної свободи у зовнішній політиці й, чесно кажучи, всередині країни, оскільки Комісія підняла роль релігійної свободи й сформулювала свою роль як важливе право людини. Тому, це негативний розвиток подій на наш погляд, що адміністрація Байдена прагне поставити всі міжнародні права людини на один рівень. Деякі права людини важливіші за інші, і релігійна свобода – одне з них», – сказав Вебер.

Комісія, створена у липні 2019 року, прагнула визначити права людини, оскільки це визначення протягом багатьох років «дрейфувало», щоб врахувати аборти та права ЛГБТ. Попри реакцію прихильників ЛГБТ, Комісія США з питань міжнародної релігійної свободи схвалила цю Комісію.

На своїй прес-конференції Блінкен сказав, що всі права людини є «рівноправними».

«На своєму слуханні підтвердження я пообіцяв, що адміністрація Байдена-Гарріса відмовиться від цих незбалансованих поглядів [попередньої адміністрації]. Ми робимо це рішуче сьогодні», – зазначив Блінкен.

Вебер також повідомив, що висловлювання Блінкена не змогли висвітлити релігійні переслідування у всьому світі, попри серйозні проблеми.

«Християнських дівчат у Пакистані [змушують] навертати шлюб. Уйгурську громаду в Китаї, безумовно, переслідують. Я радий, що він це згадав, але є також переслідування християн у Китаї, … та християн і будь-кого іншого в Північній Кореї», – підкреслив Вебер.

Він продовжив:

«Ситуація у багатьох країнах світу, у яких більшість мусульман, у тому числі в Ірані, дуже важка. Здається, в Нігерії ріжуть християн майже щотижня, і про це немає жодної згадки. Тому, коли ми дивимося на жахливі жорстокості та порушення прав людини, що відбуваються у всьому світі, серед них переслідування релігій, і це абсолютно розчаровує те, що він не наголошує на цьому [у своїх зауваженнях]».

Вебер сказав, що це порушення прав людини, які заслуговують на увагу Президента Байдена. Він сподівається, що адміністрація «змінить свій курс».

«Піднімаючи інші права людини нарівні з релігійною свободою, ви зменшуєте важливість релігійних переслідувань і подаєте сигнал, що це не так важливо, коли людей вбивають по всьому світу через їхню віру», – зазначив Вебер, – Це прикро, бо це важливо, і воно заслуговує на більшу увагу, ніж багато інших проблем та прав, коли ви дивитесь на міжнародну сферу».

Матіас Перттула, директор адвокатської організації «Міжнародний християнський концерн» (ICC), організація адвокації релігійних переслідувань, що базується в США, також висловив занепокоєння.

«Ми в ICC вітаємо прогрес, досягнутий Державним департаментом у просуванні релігійної свободи та прав людини у всьому світі, – сказав Перттула в заяві. – Однак ми все ще занепокоєні тим, чи досі адміністрація Байдена прихильна ставити релігійну свободу як центральний принцип у зовнішньополітичних пріоритетах Сполучених Штатів. Ми сподіваємось на співпрацю з Державним департаментом у забезпеченні захисту цього життєво важливого права для всіх».

Читайте також:

Блінкен закликав до порушення питання про права людини в Китаї через «геноцид» уйгурських мусульман та етнічних і релігійних груп меншин у провінції Сіньцзян. Він також засудив напад або ув’язнення опозиційних політиків, антикорупційних активістів або незалежних журналістів у таких місцях, як Росія, Уганда та Венесуела.

Його висловлювання також назвали насильство над протестуючими в Білорусі, зловживання, скоєні в Ємені, жорстокість, скоєну в Ефіопії, страти та катування, вчинені сирійським режимом, і широкомасштабні порушення силами безпеки Бірми, серед порушень прав людини в інших країнах.

Блінкен зазначив, як деякі самодержавні уряди використовували COVID-19 для подальшого репресування прав людини, заявляючи, що це непропорційно впливає на расові та етнічні меншини, людей з інвалідністю або ЛГБТ. Блінкен також підкреслив посилення гендерного насильства щодо жінок та дівчат у всьому світі через локдаун.

Державний секретар США оголосив про плани додати репродуктивне здоров’я назад до звіту після того, як адміністрація Трампа його видалила. Адміністрація Байдена вживає заходів для «зміцнення здоров’я жінок … оскільки права жінок – включаючи сексуальні та репродуктивні права – це права людини», – заявив Блінкен.

Вебер підкреслив, що висловлювання Блінкена означають, як адміністрація буде виступати за розширений доступ до абортів по всьому світу.

«Іншим розвитком подій, який виділився в оголошеннях [секретаря Блінкена], було підвищення репродуктивних прав, яке, як ми знаємо, є ключем для зростання кількості абортів», – зауважив Вебер. – Ми очікуємо, що адміністрація Байдена порушить це питання в міжнародній політиці, і я думаю, що він чітко про це заявив на своїй прес-конференції».

Блінкен також зазначив «глибоку несправедливість, включаючи системний расизм» і сказав, що нам «належить виконати велику роботу».

Адміністрація співпрацюватиме зі своїми союзниками й такими установами, як Рада з прав людини та Конгрес ООН, щоб продемонструвати відданість просуванню прав людини у всьому світі.

Блінкен пообіцяв, що адміністрація «подвоїть» зусилля на підтримку журналістів, правозахисників, антикорупційних активістів, організаторів профспілок та інших захисників, які «ставлять все на захист прав людини».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button