Новини суспільства

Україна займає 14-те місце у світі за чисельністю переглядів порнографії

Таку статистику надає сам PornHub – найвідоміший у світі відеохостинг з порнографічним контентом. Ця новина, звісно, не дивує, у наш вік технологій, але змушує зробити деякі висновки.

Джерело: news.liga.net

Україна розташувалася на 14-му місці у світі за відвідуваністю PornHub, що на дві позиції вище, ніж минулого року. Українці в середньому проводять на сайті 9 хвилин 53 секунди, п’яте місце у світі.

Найчастіше в Україні дивилися відео люди віком від 25 до 34 років, на другому місці вікова група 18-24, потім 35-44 та 45-54.

Порнографія − відображення сексуальної поведінки в літературі, зображеннях, скульптурах, фільмах та ін. Оскільки саме визначення порнографії є ​​суб’єктивним, викласти її походження та розвитку майже неможливо. Протягом історії людства порнографія піддавалася і до цього дня піддається обмеженням та заборонам з боку державної та церковної влади. Кордон між порнографічними матеріалами, що засуджуються і приховуються, і еротикою, прийнятність якої набагато ширша, зазвичай відображає стандарти конкретного суспільства, що змінюються з часом.

З усіх бажань, які розпалює інтернет, бажання синтетичного сексу, мабуть, є найприбутковішим, найвживанішим з усіх. І прямо зараз порнографія − король інтернету, на жаль. Сучасний світ здебільшого захищає порноіндустрію, та запевняє що його продукти не шкідливі, і мають природний характер. Але усвідомленим людям важко заперечувати руйнівні наслідки цього «мистецтва».

Порно вже давно звинувачують у розпалюванні сексистського ставлення та встановленні нереальних сексуальних очікувань. Дослідження, опубліковане в NCBI, показало, що його перегляд може негативно впливати на ставлення до жінок, знижуючи жіночу самооцінку. Також дослідження показало, що перегляд порнографії може призвести до зниження задоволеності у своїй жінці, збільшення черствості стосовно неї та спотвореного сприйняття сексуальності.

Чоловіки можуть почати розглядати жінок як повій, які за певних обставин будуть витворювати щось подібне, як у порнофільмі.

Лікар медицини у сфері психіатрії та неврології Лоуренс В. Такер каже, що порнографія може повністю зруйнувати ваше життя. Це так само небезпечно, як приймати героїн.

Людський мозок налаштований реагувати на сексуальну стимуляцію викидами дофаміну. Цей нейромедіатор найчастіше пов’язаний з очікуванням винагороди, і запрограмовує відтворювати спогади та інформацію в мозку. Це означає, коли тілу щось потрібне, наприклад, їжа чи секс, мозок запам’ятовує, куди треба повернутися, щоб випробувати задоволення.

Порно-сцени, як і наркотичні речовини, викликають звикання та послаблюють префронтальну кору головного мозку. Вони посилають потужний поштовх дофаміну та інших гормонів прямо в лімбічну систему, змушуючи людину відчувати задоволення та діяти імпульсивно.

При дії цих хімічних речовин людина на короткий час почувається краще, ніж раніше. Але потім бажання дивитися порно знову повертається із подвоєною силою. Згодом у людини, що пристрастилася до порнографії, пошкоджується дофамінова система винагороди. Вона стає несприйнятливою до природних джерел задоволення. Тому йому потрібні дедалі більші дози дофаміну, щоб випробувати задоволення. Це призводить до того, що він шукає крайні форми порнографії і дивиться їх частіше. До того ж людина, яка залежить від порно, починає зазнавати труднощів у досягненні збудження з фізичним партнером. Її використання є одним із найсильніших факторів поганої якості та стабільності відносин пари. І це може бути навіть причиною розлучення.

А згідно з науковим журналом Science Magazine рівень розлучень збільшується вдвічі, коли люди починають дивитися порно. Жодна жінка не може конкурувати з нескінченними зображеннями та відео онлайн порно. У чоловіків, які звикли до порнографії, як правило, менше бажання мати близькість зі своєю дружиною.

Читайте також:

Втрата довіри. «Як я можу йому знову довіряти, коли він спостерігає, як порноактриси роблять все, про що він фантазує?», − запитала одна дружина в статті Psychology Today.

У людей які поважають себе та своїх сексуальних партнерів, не лишилося сумнівів, що порнографія нічого корисного в собі не несе. Біблія надає вічні настанови навіть в такому делікатному питанні:

«Бо це воля Божа, освячення ваше: щоб ви береглись від розпусти, щоб кожен із вас умів тримати начиння своє у святості й честі, а не в пристрасній похоті, як і погани, що Бога не знають» (1 до Солунян 4:3-5).

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button