Актуальне

Яка різниця між коханням і хіттю?

У ваших стосунках не дозволяйте розуму бути затьмареним вашими емоціями. Те, що ми можемо вважати коханням, може бути просто хіттю. Любов — це свідоме рішення поставити чужий добробут вище за свій.

Багатьом людям важко відрізнити кохання і хіть. Нам, християнам, важливо вміти відрізнити любов від хтивості. У нашому сучасному суспільстві багато людей змішують любов і хіть як одне й те саме, однак це дві різні речі.

Це може бути важкою темою для обговорення, але нам важливо говорити на ці теми, щоб допомогти не лише собі, але й іншим.

Хіть проти кохання

Як було сказано, хіть і кохання – це не одне й те саме. Біблія дає нам точний опис і любові, і хтивості. Ісус визначає любов до нас, показуючи нам найвищий приклад любові, померши на хресті за наші гріхи (Івана 3:16-17).

Ісус любить нас так сильно, що Він помер за нас, коли ми ще були невіруючими (Римлянам 5:8). З прикладу Ісуса ми знаємо, що таке справжня любов. Любов − це ставити чужі інтереси вище своїх.

Часто в нашій культурі ми визначаємо любов як емоційне почуття або сексуальний потяг. Правда в тому, що любов – це не почуття, а вибір. Навіть для сімейних пар кохання – це вибір.

Так, вони приваблюють одне одного і піклуються одне про одного, але любов — це активний вибір, який людина має робити щодня.

Подібним чином ми щодня повинні робити вибір любити інших, як Бог любить нас. Любов до інших — це не те, що показують фільми Disney або Hallmark. Навпаки, любити інших важко, а іноді − дуже важко.

Я ріс із двома старшими сестрами, і було багато випадків, коли вони ображали мої почуття або змушували мене плакати, але я все одно любив їх, тому що зробив вибір любити їх. Так само я знаю, що зробив багато вчинків, які засмутили моїх сестер, але вони все ще люблять мене.

Це тому, що любов – це рішення, яке ми повинні приймати щодня, а не порив почуттів.

Хіть — це не те саме, що любов, оскільки вона зосереджена суто на сексуальних почуттях. Людина, яка жадає іншої людини, не любить її по-справжньому. Їхні почуття до людини суто сексуальні.

Якщо людина жадає іншої людини, це не означає, що вона любить цю людину. Це те, що ми, як християни, повинні знати й застосовувати у своєму житті. Пожадливість ґрунтується на сексуальних інтересах, тоді як любов ґрунтується на ставленні інтересів і добробуту іншої людини вище за власні.

Любов триває, тому що це активний вибір, але хіть не триває довго. Вона може швидко зникнути, тому що єдина проблема, пов’язана з хіттю, – це сексуальні контакти. Хіть змусить вас відчувати провину, але любов змусить вас відчути, що про вас піклуються, знають і люблять.

Що Біблія говорить про хіть?

Біблія неодноразово застерігає нас від хтивості. Ісус прямо говорить нам, що якщо ми просто дивимося на людину з пожадливістю, ми вже вчинили перелюб з цією людиною у своєму серці (Матвія 5:27-28).

Бажання когось у нашому серці є гріхом і, зрештою, призведе до фізичного гріха перелюбу, якщо ми не звернемося до Бога, не покаємось і не видалимо з наших сердець і очей усе, що могло б викликати у нас жагу до когось.

Усім людям було б мудро дотримуватися вказівок Павла до Тимофія: «Стережися молодечих пожадливостей, тримайся правди, віри, любови, миру з тими, хто Господа кличе від чистого серця» (2 Тимофія 2:22).

Хіть стала популярною в сучасному суспільстві й навіть вважається нормою з наголосом на хіть до знаменитостей та інших публічних осіб. Якщо ви християнин і хочете зав’язати стосунки, або якщо ви вже перебуваєте у стосунках, вам потрібно переконатися, що в них існує взаємна любов, а не хіть.

Стосунки не можуть тривати, якщо вони будуються на жадобі одне одного. Хіть — це те, про що ми б не написали своїй родині та друзям. Натомість ми писали б про когось, хто любить нас, і ми любимо їх. Хіть не має міцної основи, оскільки вона може швидко руйнуватися, і людина піде до когось іншого.

Важливо захистити себе від усього, що могло б викликати пожадливість у наших серцях. Ми всі люди, і всі ми маємо власні слабкості. Якщо певний журнал, фільм чи пісня викликає у вас хтивість, приберіть це зі свого життя.

Бог не хоче, щоб ми відчували хтивість до будь-кого. Якщо сьогодні ви боретеся з хтивістю, помоліться Богу і попросіть Його усунути хіть із вашого серця. Скажіть Йому, що ви самі по собі недостатньо сильні і що Він вам потрібен.

Господь вам допоможе, якщо попросити Його допомоги. Окрім молитви до Бога, вам також потрібно вжити заходів, покаявшись і відвернувшись від гріха.

Замість того, щоб займатися діяльністю, яка викликала б пожадливість у ваших серцях, утримайтеся від таких дій і оточіть себе іншими християнами, які можуть допомогти вам і притягнути вас до відповідальності.

Що це означає?

У ваших власних стосунках не дозволяйте розуму бути затьмареним вашими емоціями. Те, що ми можемо вважати коханням, може бути просто хіттю. Любов — це свідоме рішення поставити чужий добробут вище за свій.

Так, у любові між чоловіком і жінкою є потяг, але потяг не базується на хтивості. Скоріше, любов між чоловіком і жінкою повинна базуватися на любові.

Вибір любити когось іншого означає вибір любити іншу людину, незважаючи на її недоліки і помилки.

Ісус показав нам, що таке справжня любов, коли Він помер за наші гріхи, щоб ми отримали прощення наших гріхів і отримали вічне життя через Його ім’я. Немає більшої любові, ніж любов, яку Бог має до нас через Ісуса Христа, нашого Господа і Спасителя.

Справжня любов виражається в таких словах: «Любов довготерпить, любов милосердствує, не заздрить, любов не величається, не надимається, не поводиться нечемно, не шукає тільки свого, не рветься до гніву, не думає лихого, не радіє з неправди, але тішиться правдою, усе зносить, вірить у все, сподівається всього, усе терпить! Ніколи любов не перестає!» (1 Коринтян 13:4-8).

Як говорить нам цей уривок зі Святого Письма, любов — це прекрасна річ, наповнена чесністю, правдою та повагою. Дружба або романтичні стосунки можуть бути побудовані тільки на любові.

Навіть якщо ви боролися з хтивістю в минулому або зараз боретеся з нею, Господь може допомогти вам відвернутися від цього гріха. Хіть лише поведе вас темною дорогою гріха, який може обернутися чимось набагато гіршим, наприклад, перелюбом у вашому власному житті.

Автор: Вівіан Брікер

Джерело: christianity.com

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button