Блог Себастьяна Тегзи

То хто ж, насправді,був засуджений на херсті?

На перший погляд на хресті відбувся суд над Ісусом, але, насправді, це був суд над гріхом людства. На перший погляд хрест був поразкою Ісуса, але, насправді, це була поразка диявола.
На перший погляд в зовнішню темряву був викинутий Ісус, але, насправді, вигнаний геть був князь цього світу. На перший погляд на хресті помер Він, але, насправді, там помер я.
На перший погляд на хресті було засуджено Христа, але, насправді, це було засудження мого життя.
“Ми ж, ми гадали, що Його покарано, що Бог Його побив, принизив. Він же був поранений за гріхи наші, роздавлений за беззаконня наші. Кара, що нас спасає, була на Ньому, і Його ранами ми вилікувані”. (Іс.53:4-5).

Це тільки здавалось так, що Бог Його відкинув. Насправді ж, Він був Праведником, який страждає невинно. І саме в такий спосіб Бог викрив і осудив гріх. Гнів Божий на Голгофі був проти нашого гріха, а не проти Христа. Темрява покрила землю і це є знак суду над грішним людством. Голгофа – це наше засудження, наш вирок, наш кінець. І для кожного, хто це не збагне, вона так і залишиться тільки темрявою та судом. Праведник, який невинно страждає – це засудження світу і водночас його єдина надія, єдиний порятунок, єдине спасіння.
Христос є приємними пахощами серед цього мороку неправди і зла. Він є жертвою. А суть жертви у віддаванні життя. Жертва очищає гріх силою власної посвяти. Суть не в тому, що її карають, а в тому, що вона віддає себе у посвяту. Це є головна ідея жертви. І це є та сила, яка стирає гріх. Та водночас із посвятою неодмінно відбувається суд – над гріхом, над світом, над дияволом. Невинні страждання Праведника є очищенням гріха і його одночасним викриттям. Знаком цього є темрява на Голгофі. Страсна п’ятниця – це наш судний день.
Хрест – це Божий парадокс! Ми думали, що гнів був вилитий на Христа, а, насправді, він був націлений на нас. Ми думали, що наказаний був Христос, а, насправді, наказані були ми. Ми думали, що засудження спіткало Христа, а, насправді, він упав на нас.
І від цього гніву, кари та засудження нас може врятувати тільки Праведник, який невинно страждав, віддаючи Себе у посвяту за нас.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!