Християнські новини

Верховний суд Ірану затвердив право християн на свободу віросповідання, але не все так однозначно

Приналежність до домашньої церкви не робить християн «ворогами держави» − таке рішення ухвалив Верховний суд Ісламської Республіки Іран з апеляції дев’яти новонавернених християн, які відбувають п’ятирічне ув’язнення за домашні богослужіння, але це ще не свідчить про зміну ставлення до християн в Ірані.

Джерело: inlight

Заявників апеляції було відправлено у в’язницю за звинуваченням у «підриві національної безпеки» − це стандартне формулювання, яке використовується для арештів та судового переслідування християн в Ірані.

У своєму рішенні від 3 листопада Верховний суд Ірану вказує, що новонаверненим не слід було пред’являти звинувачення через відсутність складу злочину, оскільки їх служіння в домашніх церквах і проповідницька діяльність не можуть бути кваліфіковані як підрив національної безпеки. «Просту проповідь християнства і пропаганду «євангельської сіоністської секти» не можна кваліфікувати як таємні збори та змови з метою підриву безпеки країни, чи то вдома, чи на вулиці», − говорить рішення Верховного суду.

У ньому також зазначається, що створення та відвідування домашніх церков не є порушенням статей 498 та 499 Ісламського кримінального кодексу, які передбачають покарання за участь у «антидержавних групах». Правозахисна організація Open Doors вказує, що ці статті «давно та активно застосовуються», за ними засуджено понад 20 християн, які нині відбувають покарання в іранських в’язницях за молитви в домашніх церквах.

«За законодавством в Ірані домашня церква і християнська віра та інші віросповідання, свобода вибору разом з Ісламською вірою, Заратустранізмом (давня Іранська релігія) та Бахаїзмом не заборонені, але уряд Ірану, як і раніше, є тоталітарним. Це все обман та пропаганда уряду», – коментує Мані Мохамаді, місіонер іранського походження.

Ба більше, Мані стверджує, що звільнені є не зовсім християнами, адже не визнають основних християнських доктрин. Вони є модалістами, які вірять у те, що Бог Старого завіту перетворився на Ісуса, а потім в Духа Святого. Більшість християн не визнають їх і вважають єретиками.

Іранський правозахисник і адвокат Мансур Борджі, партнер Open Doors та директор з комунікацій організації Article 18 вважає, що рішення Верховного суду може стати поворотним і допоможе у боротьбі проти переслідувань іранських християн.

«Ми вітаємо це рішення Верховного суду країни, – заявив Борджі. − Воно має прокласти шлях до звільнення дев’яти християн після повторного розгляду справи у Революційному суді. Що ще важливіше, воно дає тисячам інших християн по всьому Ірану надію на те, що тепер вони зможуть разом молитися у своїх будинках, не побоюючись арешту та ув’язнення. Ми також закликаємо до того, щоб християнам було надано особливе місце для відправлення релігійних обрядів, що є їхнім правом за Конституцією Ірану та міжнародними пактами, які Іран підписав без жодних застережень».

Читайте також: 

З Ірану тікають троє християн, яким загрожує 35 років ув’язнення

За інформацією організації Open Doors USA, Іран знаходиться на 8-му місці серед країн, в яких християни зазнають переслідувань.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Одне повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!