Світ

Відійшов у вічність письменник і богослов Михайло Моргуліс

17 листопада в США помер письменник, богослов, почесний консул Білорусі в США. Михайло Моргуліс був одним із перших, хто транслював проповіді російською мовою мільйонам людей, які живуть за залізною завісою в Росії, Україні, Білорусі та інших колишніх республіках СРСР, а також російськомовній аудиторії в Америці.

Джерело: inlight.news

Михайло Моргуліс був засновником і головним редактором видавництва «Slavic Gospel Press» (нині видавництво «Християнський Міст»), що випустив російською мовою понад 100 книг, включаючи перший російський переклад «Хронік Нарнії» К. С. Льюїса.

У 1991 році, бувши запрошеним до складу американської делегації в СРСР, публічно молився у Кремлі та штаб-квартирі КДБ. Став засновником та президентом організацій «Християнський міст» («Christian Bridges International») та «Духовна дипломатія» («Spiritual Diplomacy Foundation»).

Основна ідея його концепції «Духовна дипломатія» полягала у зупинці конфліктів між країнами та всередині країн за допомогою духовних цінностей, які однаково важливі для сторін, що конфліктують.

З цією новою концепцією він відвідав багато країн світу. Михайло Горбачов свого часу так оцінив «Духовну дипломатію»: «Хоча ця концепція виглядає дещо утопічно для нашого цинічного часу, у майбутньому вона може стати чарівною паличкою для збереження світу».

Читайте також: 

На згадку про життя і праці цієї людини наводимо деякі її висловлювання та думки: «Що таке любов? Це час, коли ти розумієш, навіщо живеш». «Коли до вас летить щастя, не поспішайте простягати до нього руки. Можливі переломи». «Завтра починається сьогодні, якщо сьогодні у вас з’являється мрія!». «Я зустрічав у аеропортах світу багато дивних людей. Одного разу я побачив, як людина дуже довго й уважно розглядала свій авіаквиток, ніби він відлітав останній раз у житті. Загалом я його розумію. Ми всі будь-коли можемо закінчити свій земний шлях. І треба розуміти це, і бути готовими до цього. І думати: а якими ми станемо перед Господом?».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button