Для життя

Шановний підприємцю…

Існують наслідки концентрації всього нашого часу, енергії та зусиль виключно в одному місці.

Я не можу підібрати книгу Біблії, що вирішує це питання краще, ніж Екклезіаст. Більшість Екклезіаста написана Соломоном, людиною з незліченним багатством, всесвітньо відомою мудрістю, неперевершеною силою і списком досягнень, здатним присоромити будь-кого. І все ж Соломон пояснив, що навіть при всьому цьому життя часто здавалося словом, що означає «пара» або «дим».

Чотири розчарування підприємництва

Соломон виділяє чотири сфери життя, які розчаровують нас не попри наші успіхи, а через них. Кожен підприємець сьогодні повинен уважно стежити за кожною з цих чотирьох сфер, щоб наше добре продумане підприємництво не стало паром, хмарою, повною нічого.

1. Задоволення в кінцевому підсумку розчаровує

Соломон пише: «Що б не хотіли мої очі, я не відібрав від них. Я не стримував своє серце від задоволення»(Екклс. 2:10). Все в домі Соломона було зроблено із золота. Він ласував найбагатшими і найекзотичнішими продуктами з усього світу.

Але Соломон був не просто багатим хлопцем, у якого випадково з’явилися тонни грошей. Він також був надзвичайно талановитим. Він був настільки начитаним, що царі і цариці з інших народів дивувалися його знанню. Він міг писати бестселери на будь-яку тему, яку тільки можна собі уявити. Він навіть писав пісні, які жили тисячоліттями.

Що було соломоновим вердиктом? «Тоді я порахував усе, що зробили мої руки, і труд, який я витратив на це, і ось, все було марнославством і прагненням до вітру, і під сонцем нічого не було отримано»(Екклс. 2:11).

Іншими словами, «я намагався мати все це. Мені це вдалося. І все це було абсолютно порожнім».

2. Навіть найкраща ділова мудрість іноді зазнає невдачі

Ось Соломон знову: «Я бачив, що під сонцем не гонка не для швидких, не для боротьби з сильними, ні хліба для мудрих, ні багатства для розумних, ні милості до тих, хто знає, але час і випадковість трапляються з усіма ними» (Екклс. 9:11).

Кожен підприємець знає, що, великою мірою, мудрі ділові практики перемагають дурних. Але цей загальний принцип не є залізним законом. Іноді життя просто відчувається невдалим. І коли це відбувається − коли ваші мудрі ділові практики автоматично не призводять до успіху − все ваше життя не повинно руйнуватися. Замість цього, ви можете зрозуміти, що Божа мудрість і план краще, ніж все, що ми могли б придумати.

3. Так само світські системи правосуддя у підсумку підводить нас

Соломон зазначає: «На землі є дещо безглузде: праведні, які отримують те, на що заслуговують злочестиві, і злочестиві, які отримують те, на що заслуговують праведні. Це теж, я кажу, не має сенсу» (Екклс. 8:14).

Ми всі боролися з цією болісною реальністю в якийсь момент. Іноді на цій землі добро залишається невпинним, а зло залишається безкарним. Ще гірше те, що бувають випадки, коли зло не тільки залишається безкарним, але, здається, винагороджується, як шлях до успіху.

Чи повинні ми притягти людей до відповідальності за несправедливість у бізнесі? Звичайно. Оскільки це в наших силах, ми повинні не тільки моделювати цілісність, але й наполягати на цілісності навколо нас. Але ми також повинні визнати те, що знав Соломон: корупція часто перемагає. І якщо вся наша цінність побудована на нашому підприємництві, ця реальність загрожує всьому.

4. Плоди нашої праці кришаться

Соломон пише: «І зненавидів я весь труд мій, яким трудився під сонцем, тому що повинен залишити його людині, яка буде після мене. І хто знає: чи мудра буде вона, чи нерозумна. А вона буде розпоряджатися всіма трудами моїми, якими я трудився і якими показав себе мудрим під сонцем. І це − суєта!»(Екклс. 2:18-19).

Ми можемо продумати плани спадкування. Ми можемо кодифікувати наші цінності в наших установах, щоб вони пережили нас. Ми можемо підняти лідерів, щоб продовжувати те, що ми побудували. Але гарантій немає. Одного разу, подобається нам це чи ні, нам доведеться прибрати руки від наших підприємств.

Чотири істини для підприємців

Отже, якщо ми нічого не робимо, і якщо справедливість може підвести нас, то навіщо турбуватися про те, щоб робити правильні речі? Чому б просто не прожити це і залишити безлад для когось іншого, щоб його прибрали?

Соломон заохочує нас бачити ширшу картину, в якій ми з радістю усвідомлюємо, що підприємництво не може доставити задоволення, сенс або значення, тому що ми вже маємо ці речі у Христі.

Ось чотири істини Соломона, які допоможуть вам уникнути небезпек у підприємництві.

1. Зрозумійте, що ви створені для Бога!

Задоволення, сенс і призначення − не в успіху. Вони знаходяться тільки в нашій ідентичності, як Божої дитини. Коли ми вкорінюємося в цій ідентичності, це може тільки підштовхнути нас. Успіх все ще буде відчуватись чудово; невдача все одно буде відчуватись жахливо. Але з твердим якорем у Христі успіх не може сп’яніти нас, і невдача не спустошить нас.

Екклезіаст закінчується тим, що Соломон розуміє, що єдине, що нам залишається зробити, у світлі всього безглуздого, − це боятися Бога і виконувати Його заповіді. Наші стосунки з Богом і наше життя, яке випливає з нього, мають значення понад усе.

2. Організуйте своє життя навколо впевненості в судженнях

Смерть і суд Божий є двома з єдиних абсолютних реальностей у вашому житті. Це рішення може прийти до вас сьогодні вдень; Це може статися через 70 років. Але прийде.

Ця реальність не повинна нас лякати. Для віруючих ми знаємо, що лежить по ту сторону смерті. Але це повинно протверезіти нас і пом’якшити наші очікування від життя. У нас є лише короткий час на цій землі. І тільки дурень буде жити так, ніби він буде жити вічно. Отже, як каже Соломон, «знайте, як рахувати свої дні, а потім змушуйте свої дні рахувати».

3. Зрозумійте, чого Бог хоче від вас, і досягайте цього

Соломон визнає, що в житті немає нічого, що гарантує успіх − ні велике вміння, ні ретельне планування або навіть праведне життя. Ви повинні прийняти цю істину, і продовжувати працювати з мудрістю і плануванням. Соломон пише лише кілька віршів пізніше: «Ранком сій насіння твоє, і ввечері не давай відпочинку рукам твоїм, тому що ти не знаєш, те або інше буде вдаліше, або те й інше однаково добре буде» (Екклс. 11:6). Іншими словами, не дозволяйте невпевненості в житті і можливості невдачі паралізувати вас.

Якщо ми, як підприємці, хочемо залізної божественної обіцянки успіху, нам цього просто не гарантують у житті. Але це не повинно перешкоджати нам приймати мудрі, добре прораховані ризики.

Читайте також:

4. Шукайте щастя в сьогоденні, а не в майбутньому

Соломон пояснює, що у нас є справжня спокуса завжди намагатися знайти щастя «там». Але щастя не за рогом. Це дар від Бога на сьогодення. Ви повинні шукати його зараз, а не пізніше. Якщо ви не щасливі, Соломон каже, що це в першу чергу проблема не в обставинах, а у ваших стосунках із Богом.

«Вислухаємо сутність усього: бійся Бога і заповідей Його дотримуйся, тому що у цьому все для людини» (Еккл. 12:13). Ось і все. Після всього, про що говорив Соломон, його висновок полягає в тому, що ми повинні дивитися на Бога, боятися Його і слухатися Його в той час, що у нас є.

Паскаль у своїх Пензеях сказав, що трагедія багатьох успішних людей полягає в тому, що вони ніколи не вчаться насолоджуватися життям, тому що вони завжди живуть, щоб насолоджуватися ним пізніше. Він пише:

«Ми майже ніколи не думаємо про сьогодення, і якщо ми думаємо про це, це тільки для того, щоб побачити, яке світло воно проливає на наші плани на майбутнє. Сьогодення ніколи не є нашим кінцем. Минуле і сьогодення – це наші засоби, тільки майбутнє – наш кінець. Таким чином, ми ніколи не живемо, але сподіваємося жити, і оскільки ми завжди плануємо, як бути щасливими, неминуче, що ми ніколи не повинні бути такими».

Для віруючих це не повинно бути правдою. Бог готує добрі речі для своїх дітей − не тільки в майбутньому, але і сьогодні.

Джерело: thegospelcoalition.org

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Ангеліна Должкова

Бакалавр кафедри романо-германської філології в Українському Гуманітарному інституті (педагог, перекладач). Є випускником біблійного інституту "Слово Життя". Студент магістратури УБТС програми "Християнське консультування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button