Християнські новини

Вчені зі Стенфорда розробили онлайн-карту Римської імперії

У Стенфордському університеті створили модель онлайн-карт Римської імперії. На картах можна прокласти маршрут в залежності від погодних умов і ландшафту Європи (близько 200 року по Р.Х.).
Вчені представили модель онлайн-карт стародавнього Риму і назвали проект ORBIS. Карти включають 632 міста. Особливість онлайн-карт Римської імперії полягає в тому, що вони прокладають маршрут з урахуванням конкретних погодних умов і способів пересування, які були доступні саме в той час. Машини, потяги і літаки тут замінюють колісниці і кораблі, а якщо вам потрібен піший перехід через гори, то це може зайняти кілька тижнів.
Наприклад, подорож з Єрусалиму в Рим в липні займе 29 днів, 3192 кілометрів.

Більше про Римську імперію:

За допомогою такої карти можна вивчити, скільки часу займали подорожі по Європі кілька століть назад і переконатися, що раніше пересування людей навіть на відносно невеликі відстані були справжньою авантюрою. Саме тому подорожі були доступні в основному тільки для військових і купців, в той час як звичайні люди могли все життя не залишати межі свого поселення, кажуть вчені, які розробили онлайн-карти.

Читайте головні новини “Слово про Слово” в соціальних мережах Facebook і Twitter

Читайте нас в Телеграм

Джерело: euronews.com

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button