Варто замислитись

Політична природа Ісусового Царства

Багато християн не усвідомлюють, що Біблія може багато чого сказати про політику. Частково це відбувається тому, що ми розділили сфери релігії та політики. Однак за часів Ісуса вони не були розділені.

Є багато уривків, де ми не помічаємо політичний вимір, бо забуваємо про історичний контекст. Як сказав один дослідник, Римська імперія не є одним з фонів для читання Нового Заповіту, вона є переднім планом.

З точки зору світової історії, єврейський народ і цей пророк з Назарету були для Риму фоновим шумом. За часів Ісуса головним гравцем був Рим, а не єврейський народ.

У багатьох історіях про Ісуса ми бачимо, що він навчає нас про природу свого царства і, відповідно, про те, як брати участь у політиці. Хрещення і зішестя Духа у вигляді голуба − одна з таких сцен.

Значення птахів

В Америці та Англії птахи є символами влади та сили. Подивіться на задню частину монети в 25 центів. Там орел стоїть з гордо розпростертими крилами. Присутність орла також помітна під час королівського освячення Англії. Декан Вестмінстерський наливає освячену олію з посудини у формі орла в ложку, якою архієпископ Кентерберійський помазує суверена. Але чому саме орли?

Обидві традиції походять з давніх часів. Римляни практикували авгури (звідки походить термін «інавгурація»). Авгури − це передбачення того, що станеться в майбутньому, як правило, за допомогою спостереження за птахами. Птахів розуміли як знаки, послані богами, що вказують на їхню волю. Вони були посланцями з неба на землю. Через птахів бог Юпітер (Зевс) спілкувався з Римом.

Політ птахів був найвірнішим з усіх знамень, а орел − найсильнішим і найнадійнішим з усіх авгуральних знаків. Орли символізували силу і владу, утверджуючи претензію кандидата на трон. Оскільки орел мав особливі стосунки з Юпітером, він став емблемою Римської імперії.

Римська традиція розповідає історію про Ромула, який заснував місто, підкоряючись заступництву богів. Його брат Рем першим отримав віщування − політ шести грифів. Однак Ромул побачив удвічі більше птахів. За цим знаком Ромула було проголошено царем.

Це продовжилося в традиціях римських імператорів. Октавіан був названий Августом через августійші обряди. Тиберій (14-36 рр. н.е.), названий син Августа, також був обраний, оскільки знамення передували його наступництву. За кілька років до того, як стати імператором, Тиберій повернувся додому, і на даху його будинку з’явився орел. Перед тим, як Клавдій (41-54) став імператором, коли він вийшов на Форум, з’явився орел і сів йому на плече. Авгуральне знамення в останній рік життя Нерона сигналізувало про кінець його династії. Веспасіан, перший з династії Флавіїв, отримав авгуральну конфірмацію.

Дух як голуб

У світлі цієї практики Дух, що сходить як голуб на Ісуса під час хрещення, стає більш потужним символом. Сходження голуба не тільки виявляє царське помазання Христа, але також показує, що Його царська коронація була протилежною до панівної влади Риму; прийшло інше царство. Замість орла на Ісуса спускається голуб. Орел – це символ війни та сили. Голуби символізують мир, чистоту, спокій і лагідність.

Голуб підтверджує політичний характер послання і служіння Ісуса, але він також вказує на те, що політична програма Ісуса радикально відрізнялася від римської. Він встановлював інший тип Царства.

Ісус перемагав не мечем, а жертвою. Хоча Його послання кидає виклик правителям, Він не підніме зброю проти них. Хоча Його послання вимагає від правителів добра, Він підкориться їм.

Читайте також:

Хрещений голуб перемагає імператорського орла. Голуб показує, що Царство Ісуса було царством миру. Ісус не прагнув престолу кесаря. Він будував Царство іншого типу, настільки, що коли кесар побачив його, він навіть не визнав Ісуса як Царя Царства. Ісус проголосив Євангеліє Царства, але воно прилетіло наче голуб.

Ми повинні наслідувати Ісуса у сміливості проголошувати Царя, якому ми служимо, але ми також повинні допомагати людям бачити через наші дії, що Його Царство прийде не силою, а польотом голуба.

Автор: Патрік Шрайнер

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Джерело
erlc.com

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button