Домашня»Історія та археологія»Мусульманська святиня Іраку виявилася стародавнім єврейським храмом

Мусульманська святиня Іраку виявилася стародавнім єврейським храмом

15
Поширень
Pinterest WhatsApp

Виявилося, що відома мусульманська шиїтська мечеть в іракському місті Кіфл побудована на основі будівлі стародавнього єврейського храму гробниці пророка Єзекіїля, має майже двотисячолітню історію. Про це пише ізраїльський портал haaretz.com.

У 70-х роках 20 століття влада Саддама Хусейна побудувала на цьому місці мечеть з традиційним шиїтським синім плитковим куполом. Про єврейську святиню, яка перебувала тут, на деякий час забули – всі думали, що вона знищена. Ірак був закритий для багатьох міжнародних місій.

Після падіння диктатури Саддама Хусейна, влада Іраку передала будівлю мечеті шиїтів фонду, і тут була проведена ще одна реконструкція, а частина стародавніх споруд знову знесена.

Але зараз вчені з Ізраїлю та Європи почали обстежувати деякі стародавні будови в Іраку і наткнулися на дивовижне відкриття: єврейський храм гробниці пророка Єзекіїля, побудований близько II століття н.е., не був зруйнований повністю. Від нього залишилася будівля головного храму, купол і стара вежа, в якій століттями гніздилися лелеки. Зараз шиїтська мечеть Аль-Нухайли включає в себе всі ці споруди.

Незвичайним збігом є те, що пророк Єзекіїль, на гробниці якого ймовірно був побудований стародавній єврейський храм, відомий не тільки в християнстві і юдаїзмі. Він також є одним з 24 християнських та юдейських пророків, перерахованих в Корані. Отже, всі ці три світові релігії визнають пророка.

Відповідно до біблійного опису, Єзекіїль бен-Бузі народився в Єрусалимі в родині рабинів в 623 році до нашої ери. Йому було 25 років, коли його насильно переселили з указом царя Навуходоносора після виступів проти влади. У цей же самий час Ассирія здійснила серію нападів на царство Ізраїль і тисячі євреїв, точно так само ж, як і Єзекіїль, силою були переселені в Месопотамію.

Через п’ять років після прибуття в Вавилон, Єзекіїль передбачив руйнування Єрусалиму і Храму в Ізраїлі. Коли це сталося в 586 році до нашої ери, виникла нова хвиля депортацій в Месопотамію.

Єзекіїль закликав євреїв у вигнанні жити в мирі один з одним і з Богом. Його остаточне пророцтво говорило, що, врешті-решт, євреї повернуться в Палестину, відновлять Храм і возз’єднають Царство Ізраїлю. Єзекіїлю було 52 роки, коли він зробив це пророцтво, приблизно в 571 році до н.е.

Однак точно встановлено, що храм Єзекіїля був побудований в II століття н.е., через кілька століть після його смерті. Тоді ж спостерігається зростання популярності пророка, а до його храму почалися регулярні паломництва євреїв.

Ймовірно, саме те, що пророк Єзекіїль фігурує не тільки в юдаїзмі, а й в ісламі теж, дозволило зберегтися древній синагозі. Зараз місцева влада намагається відкрито розповідати про дивовижну історію храму, щоб привернути до нього побільше паломників як з середовища мусульман, так і євреїв.

Джерело: lechaim.ru

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте журналістів slovoproslovo.info!

Кожне пожертвування має значення

Криза та епідемія – час, коли достовірна інформація життєво важлива. Але криза – це час, коли незалежні християнські медіа (а саме вони надають християнський погляд на все, що відбувається) дуже вразливі. Ваша підтримка важлива для нас і дозволить нам і далі робити нашу роботу.

Кожен внесок, неважливо наскільки великий він чи маленький, – це голос на підтримку християнської журналістики. Дякуємо!

Пожертвувати

Виберіть варіант, який вам найбільше підходить. Щиро дякуємо вам за вашу щедрість! .

Пожертву із-за кордону можна надсилати на картковий рахунок:

5168 7427 1505 4262 (JAKOBCHUK ANATOLIJ)

IBAN: UA343052990000026204691061008

Попередня стаття

Чому діти неслухняні? І як виховувати дисциплінованих дітей?

Наступна стаття

Уроки протестантизму

Немає коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *