Новини археологіїХристиянські новини

В Ізраїлі виявили дошку з християнським написом старогрецькою мовою

На півночі Ізраїлю була виявлена ​​меморіальна дошка, якій 1500 років. На ній написано старогрецькою мовою: «Христос, народжений Марією». Колись вона була розміщена над дверним отвором храму і мала призначення відганяти «злих духів», стверджує британська газета Daily Мail. Повідомляє Слово про Слово з посиланням на sedmitza.ru.

Англійська газета пише, що ця фраза використовувалася християнами, щоб захистити себе від «пристріту» – древнє прокляття грецької та римської культур, яке могло принести нещастя людям, які нічого не підозрювали.

Напис був виявлений ​​під час розкопок колись прекрасної церкви, яка мала підлоги, прикрашені складною мозаїчною плиткою з хитромудрими геометричними візерунками. Вона була побудована у візантійський або ранній ісламський період, повідомляє британське видання.

Будівля була виявлена під час розкопок перед початком будівництва нової дороги в цьому районі – Ізраїль вимагає, щоб археологи й волонтери завжди обстежували територію, перш ніж можна було починати будівництво.

У візантійську епоху у Святій Землі здійснювалося будівництво безлічі християнських церков і монастирів. Залишки однієї з них були виявлені в селі Ет-Таїба на північному сході долини Їзреел між сучасними містами Афула і Бейт-Шеан.

Читайте також:

Доктор Валід Атраш з Управління старовини Ізраїлю сказав:

«Це перше свідчення існування візантійської церкви в селі Ет-Таїба, і воно доповнює інші знахідки, які свідчать про діяльність християн, які жили в цьому регіоні».

Вважається, що камінь із написом був «переробленим» об’єктом, переміщений з більш ранньої споруди до церкви, руїни якої були розкопані в Ет-Таїбі.

Ярден Олександр, археолог з Управління старовини Ізраїлю, повідомила:

«Це особлива знахідка, тому що напис свідчить про те, що вона походить з церкви, а не з монастиря того періоду».

Церкви вітали та благословляли віруючих біля входу в них, а монастирі – ні, тому зрозуміло, що напис походить з церкви, оскільки, як вважає археолог, монастирі того часу мали дуже закритий характер.

 «Це сільська церква, а не монастирська церква, яка в той час була закрита для публіки», – сказала Ярдена Олександр.

Вона пояснила, що на «приголомшливих» мозаїчних підлогах також зображені символи, які використовуються християнами при оздобленні храмів, такі як хрести та геометричні фігури.

За словами керівників розкопок Цахи Ланга і Коджана Хаку з Відомства старожитностей Ізраїлю, «в ході розкопок були виявлені знахідки різних періодів, що проливають світло на довгу послідовність поселень в долині Ет-Таїба і на його статус серед місцевих поселень».

В Ізраїлі виявили дошку з християнським написом старогрецькою мовою

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button