СвітХристиянські новини

У Пакистані вбиті дві дівчини за відмову відректися від християнської віри

Дві молоді християнки – сестри Абіда (26 років) і Саджіда (28 років), які проживали в християнському районі Махан, недалеко від Лахора, були вбиті після того, як наполегливо відмовлялися прийняти іслам.

Джерело: telegra.ph

У Лахорі, Насир Саїд, директор неурядової організації CLAAS (Центр правової допомоги та врегулювання), висвітлив ситуацію протесту християнської спільноти в Пакистані та безжального вбивства Абіди і Саджіди. Він також показав, що життя релігійних меншин тримається на волосині або нічого не коштує.

Викрадення, примусове навернення в іншу віру, зґвалтування і вбивства молодих християнських дівчат − це все вкрай тривожні явища. Він сказав, що уряд не повинен заперечувати цього і зобов’язаний припинити насильство проти християн.

Поліція заарештувала двох мусульман, Мумтаза Хана і Мухаммада Наїма, підозрюваних у вбивстві сестер-християнок.

Муштак Масих, чоловік Саджіда, повідомив, що дві сестри працювали на фармацевтичній фабриці, і зникли 26 листопада 2020 року. Сім’я подала офіційну скаргу після їх зникнення та повідомила в поліцію про підозру викрадення через попередні сексуальні домагання та пропозиції прийняти іслам від двох колег по роботі, на ім’я Мухаммад Наїма і Мумтаз Хана.

Новину про вбивство підтвердила поліція. За їх словами, сестри були вбиті однаково − на них надягли наручники і задушили. Слідчі підозрюють, що двоє заарештованих викрали і вбили обох сестер, і проводять відповідне розслідування.

За словами Насира Саїда, хоча губернатор провінції Пенджаб Усман Буздар запросив звіт про розслідування вбивства сестер-християнок у генерального інспектора поліції, «мало надії на те, що сім’я коли-небудь доб’ється правосуддя, бо це дуже дорого в Пакистані, судові процеси є довгими і бідні сім’ї не можуть дозволити собі судові витрати». «Крім того, коли злочинець є мусульманином, а жертва – християнином, переконати суддів набагато важче, оскільки релігія відіграє важливу роль у всіх сферах життя в Пакистані», – підкреслив Насир Саїд.

Протестантський пастор Амір Саламат Масих, який опікувався сім’єю жертв, повідомив Fides, що велика частина населення району Махан складається з бідних і неписьменних християн, у яких «немає іншого вибору, крім як працювати різноробочими на прилеглих заводах, які виробляють одяг, взуття, ліки, різні матеріали».

У цьому районі, як пояснює пастор Масих, часто «християнські жінки-робітниці зазнають жорстокого поводження, стикаються з ненавистю і вважаються нижче мусульман, в той час, як молоді християнські дівчата, особливо привабливі, часто піддаються переслідуванням і є об’єктом уваги чоловіків-мусульман».

«Випадок Саджіда і Абід не поодинокий, і вказує на дуже поширену практику на робочих місцях. Такі випадки відбуваються щодня в різних частинах країни, але про них майже не повідомляється».

Читайте також:

Хіос Назір С. Бхатті, директор місцевої газети «Пакистан Крістіан пост», яка стежила за цією справою, сказала: «Теоретично і на папері меншини в Пакистані користуються рівними правами, закріпленими в Конституції. Прем’єр-міністр Пакистану Імран Хан пообіцяв забезпечити меншинам безпеку і процвітання в Пакистані. Коли ми бачимо випадки помилкових звинувачень в богохульстві, викраденнях, насильницьких зверненнях і вбивствах християнських дівчат, необхідно підкреслити, що на практиці це неправда, і що становище християн в суспільстві стає все гірше».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Оксана Коваленко

Висококваліфікований, креативний викладач, перекладач англійської мови та журналіст. Має вищу відповідну освіту (викладач англійської та німецької мов), ряд сертифікатів (українського та міжнародного зразків) і дипломів з підвищення кваліфікації викладача іноземних мов та копірайтера.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button