Новини культури

Сьогодні із заходом сонця починається Рош га-Шана – єврейський Новий Рік

Єврейська традиція вчить, що Бог створив світ першого дня єврейського місяця Тишрей. Цей єврейський Новий Рік називається Рош га-Шана, що означає «голова року». У 2022 році Рош га-Шана починається із заходом сонця 25 вересня.

Джерело: ieshua.org

Цей день також є днем, який Бог встановив як Свято Труб, або на івриті Йом Труа. Ці два свята об’єднуються та розпочинають осінні свята єврейського року.

Рабини вчать, що на Рош га-Шана Бог оголошує судовий вирок для кожного представника Його народу на наступний рік і запечатує цей вирок Йом Кіппур, або День Спокути.

Тому Рош га-Шана і попередні дні — це час самоаналізу і покаяння, коли єврейський народ шукає Божого прощення та благовоління на наступний рік. Десять днів після Рош га-Шана відомі як Дні Трепету. У ці дні євреї з великою старанністю міркують та зосереджуються на покаянні та відшкодуванні збитків іншим. Рабини вчать, що протягом цього часу Бог може ще змінити несприятливий вирок для людини й дарувати хороший рік.

Євреї святкують Творіння та початок нового року у синагогах з особливою літургією, молитвами та благословеннями. Оскільки Новий Рік потрапляє на Свято Труб, під час служіння 100 разів сурмлять у шофар, трубу, зроблену з рогу тварини. Сімейні урочистості включають особливі страви та солодощі, що символізують надію на солодкий новий рік. Традиційні ласощі − це яблука з медом. Святкові привітання: «Хорошого та солодкого року!» і «Ле-шана това!».

Месіанські євреї також визнають пророчий аспект Рош аШана та Йом Труа. Усі єврейські свята, які Бог встановив у Левіт 23, служать до певної міри образами майбутнього Месії Ієшуа (Ісуса). Весняні свята – Песах, Свято Перших Плодів та Свято Седмиць – містять пророчі образи першої парафії Ієшуа, зокрема, Його смерті, воскресіння та дарування Святого Духа.

Осінні свята передвіщають події, які належать до Його другого приходу — пророкований в пророцтвах останній звук труби, Його останній суд на землі, спокута Ізраїлю, коли вони визнають свого Месію, і прихід Мессіанської Ери, коли Ієшуа правитиме як Син Давида над усією землею. Свято Труб часто асоціюється з початком Месіанської Ери та воскресінням померлих у Месії.

Нехай ваш новий рік буде благословенний солодкими та добрими дарами з Божих рук.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!