Україна

В Україні близько 59% опитаних підтримують дерусифікацію

За даними дослідження, близько 59% українців підтримують перейменування топонімів (вулиць, площ тощо), назви яких пов’язані з РФ/СРСР/Російською імперією.

Джерело: rbc.ua

Опитування провів фонд «Демократичні ініціативи» спільно з Центром Разумкова з 13 по 21 грудня 2022 року. Всього опитано 2018 респондентів.

Згідно з результатами, більшість українців (близько 59%) підтримують перейменування топонімів. Водночас тільки на Півдні України таких прихильників менше, ніж в інших регіонах країни.

Байдужість до теми перейменування топонімів виявляє значна частина людей (20-28%) у всіх регіонах, окрім Заходу України.

В Україні близько 59% опитаних підтримують дерусифікацію

Зазначається, що у 2020 році рішення щодо перейменування вулиць, площ тощо було дуже суперечливим. Зі всіх регіонів України переважала підтримка цього рішення лише на Заході країни, хоча і там майже третина була проти. Проте тоді йшлося тільки про перейменування топонімів, пов’язаних із комуністичними діячами.

Читайте також:

Також між мовою повсякденного спілкування та ставленням до перейменування топонімів відбулася кореляція, повідомив Цензор.нет, посилаючись на дані опитування.

В Україні близько 59% опитаних підтримують дерусифікацію

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button