Україна

Все більше українців розмовляють вдома українською – опитування

Зростає кількість громадян, які частіше розмовляють українською вдома, особливо за час повномасштабної війни. Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 17-18 серпня.

Джерело: unian.ua

Зокрема, 51 % опитаних людей зазначили, що розмовляють вдома українською (у квітні 2022 року – 48 %), третина – двома мовами, 13 % – російською. Понад половина жителів півдня і сходу – двомовні, близько чверті – російськомовні.

Спостерігається різке зниження споживання російського інформаційного контенту серед українців – понад 40 % перестали дивитися російські серіали, слухати російську музику.

«Використання російської в побуті зменшилося приблизно вдвічі», − констатують соціологи.

При цьому 76 % опитаних вказали українську мову як рідну, 19 % – російську, але 30 % російськомовних вважають своєю рідною українську.

За даними опитування, 86 % вважають, що українська мова повинна бути єдиною державною мовою, а 10 % підтримують статус російської як офіційної в окремих регіонах, лише 3 % виступають за російську як другу державну мову в Україні.

У групі «Рейтинг» повідомляють, що понад половина опитаних до війни постійно спілкувалася українською мовою, чверть – інколи, кожен п’ятий – рідко або ніколи.

Схожі статті

Все більше українців розмовляють вдома українською – опитування

«За останні пів року кількість тих, хто почав постійно спілкуватися українською, збільшилася до 64 %. Інколи говорять українською – 24 %, рідко або ніколи – 12 %. Частіше почали використовувати українську жителі півдня і сходу, переселенці. 19 % українців з початку війни перейшли на постійне або частіше використання української мови. Загалом з початку війни 41 % російськомовних та двомовних почали частіше говорити українською, з них 24 % – постійно, 17 % – частіше», − зазначають соціологи.

Також, за даними опитування, спостерігається різке зниження рівня споживання російського інформаційного контенту серед українців. Понад 40 % опитаних взагалі перестали дивитися російські серіали, ще чверть не дивилися раніше і зараз не дивляться. Загалом майже 70 % не дивились російські серіали протягом останніх пів року і ця цифра зросла втричі. Тільки 15 % продовжують дивитись російські серіали як і раніше.

Окрім того, понад 40 % опитаних взагалі перестали слухати російську музику, ще 18 % не слухали раніше і зараз не слухають. Загалом майже 60 % не слухали російську музику протягом останніх пів року і ця цифра зросла майже вп’ятеро. Тільки чверть продовжують слухати російську музику як і раніше.

Соціологи додали, що до початку повномасштабного вторгнення частіше за інших російські серіали дивилися старші опитані, жінки, жителі сходу та півдня, а музику слухали молодь та представники середнього покоління, чоловіки.

«Сьогодні російські серіали дещо частіше інших дивляться представники середнього покоління та жінки. Натомість щодо музики, то значно вирізняються у частоті споживання представники молоді, середнього покоління та чоловіки (третина у цих категоріях надалі продовжують слухати музику російських виконавців)», − йдеться в дослідженні.

Як проводилося опитування

Опитування проведено серед населення України віком від 18 років у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок. Опитано 1000 респондентів методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1 %.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button