Християнські новини

В Росії затримали та оштрафували 15 євангелістів, однак потім відпустили всіх, крім пресвітера

9 червня у Богородицьку (250 км на південь від Москви) затримали та відправили на подальший допит 15 баптистів-благовісників, а лідера групи оштрафовано за євангелізацію. Але потім відпустили, окрім очільника заходу пресвітера Юрію Сергійовичу Ковалевичу. Служителю наклали штраф у розмірі 25 000 рублів (близько $450).

Джерело: invictory.org з посиланням на vomkorea.com

За словами представника «Голосу мучеників – Корея» д-ра Хен Сук Фолі, група баптистів з околиць Тули, Смоленська і Твері разом з духовим оркестром вирішила євангелізувати з нагоди Днем дружби, яке відзначалося 9 червня. Команду очолював пресвітер тульської церкви Юрій Сергійович Ковалевич. Християни говорили про дружбу з Богом під музику духового оркестру, а також роздавали Євангеліє, християнську газету та буклети.

Як повідомили очевидці, повз благовісників проходили співробітники поліції, які не висували жодних претензій до віруючих. Коли оркестр уже хотів закінчувати виступ, слухачі попросили ще зіграти. Однак до баптистів підійшла обурений православний священнослужитель і завадив продовженню виступу.

Очевидці наголосили, що священик підійшов до групи, розмахуючи руками, а потім забрав у деяких слухачів християнську літературу, яку вони отримали від благовісників. Не читаючи, він розірвав і кинув на землю, кричачи, що то сектанти. Потім він викликав поліцію та пішов.

Представника Фолі зазначила, що коли прибула поліція, християнин Юрій Сергійович назвав себе старшим та відповідальним за захід.

Схожі статті

Поліцейські запитали, чи мають вони дозвіл на проведення заходу, і баптист пояснив, що вони використовували конституційне право сповідувати свою віру, висловлюючи її через гру на музичних інструментах і поширюючи зареєстровані періодичні видання. Повідомляється, що слухачі були здивовані, чому оркестру не дозволили продовжувати виступ.

Після того, як Юрій Сергійович написав пояснювальну на місці події, йому сказали, що він може йти, але решта має проїхати до відділення поліції для надання свідчень та посвідчення особи.

Пресвітер наполіг на супроводі благовісників у відділення поліції. З 20:00 до 00:00 поліція приймала пояснювальні, тоді як євангелісти співали християнські гімни. Після цього в поліції сказали, що всі можуть бути вільні, окрім Юрія Сергійовича. Інші віруючі відмовилися піти, доки і його не відпустили.

Як наголосила представник Фолі, пресвітеру церкви в Тулі інкримінували проведення публічного заходу у вигляді пікетування з кількістю учасників понад 15 осіб. Він постав перед судом 11 червня у Богородицькому міжрайонному суді Тульської області.

Зазначається, що суд визнав його винним та оштрафував на 25 000 рублів (близько $450), зазначивши, що суд взяв до уваги, що у нього семеро малолітніх дітей. Юрій Ковалевич оскаржив рішення суду.

Представник Фолі повідомила, що підстави для апеляції дуже вагомі. Як зазначив у своєму зверненні Юрій Ковалевич, він та інші благовісники не вигукували жодних гасел, не тримали транспарантів чи плакатів, не мали на собі жодної символіки, не заважали пересуванню перехожих, а також виконували вимоги співробітників поліції. Розповсюджувана ними євангельська газета «Чи віриш?» зареєстрована у Федеральній службі з нагляду у сфері зв’язку. Інші християнські матеріали, які вони роздавали – «Євангеліє від Івана» і молитва «Отче наш» – частина синодального перекладу Біблії, який вільно поширюється територією Росії й не входить до списку екстремістських матеріалів, зауважила вона.

«Голос мучеників – Корея» закликає молитися за Юрія Ковалевича:

  • щоб Господь спонукав суд скасувати рішення Богородицького міжрайонного суду та скасувати штраф, накладений на християнина.
  • за турботу Господа про багатодітну сім’ю пресвітера;
  • щоб Господь благословив усіх 15 благовісників;
  • щоб Господь міг сильно використати звістку про дружбу з Богом, якою вони поділилися під час благовістя 9 червня;
  • згідно з Посланням до Якова 4:4, щоб Господь спонукав навіть гонителів Юрія Сергійовича відвернутися від дружби зі світом і дружити з Богом.
В Росії затримали та оштрафували 15 євангелістів, однак потім відпустили всіх, крім пресвітера
Євангеліст Юрій Сергійович Ковалевич біля будівлі Богородицького міжрайонного суду. Джерело: invictory.org
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!