Блог Ренді Маршалла

Спогади – меморіальні камені життя…

Зізнаюся – у мене іноді амнезія. Я забуваю правильні речі та інколи бурчу (Скаржитися – це ж національне право, чи не так?) Моєму другу якось був кинутий виклик, щоб він не скаржився протягом одного місяця, і він негайно відповів з абсолютною щирістю: “Про що ж тоді ми повинні говорити?”
Я помітив, що мені не потрібно було ходити до школи, щоб розвинути свій критичний дух. Це відбувається природно. І навпаки – мені часто доводиться докладати зусиль, щоб знайти щось добре в іншій людині. Це дивно, як часто мені потрібно про щось нагадувати.

У Святому Письмі є чудова історія про забуття та бурчання. У Псалмі 106 йдеться про чудеса Бога для Ізраїльського народу: висихання Червоного моря, манна з Небес, вогненний стовп щоб направляти їх  і так далі і в ньому сказано: «люди вірили Його обіцянкам і співали Йому хвалу» Потім … ОДИН вірш пізніше … ми читаємо: “Але як швидко вони забули, що ВІН зробив, і вони почали нарікати у своїх наметах”.
Що б ти не зробив для нас – ми завжди скаржимося. І я такий же самий.
До числа речей, які мені потрібно пам’ятати, відносяться: Добрий Бог; Євангеліє, що підтверджує це; сім’я, яка вміє прощати; друзі, які поруч; ризиковані пригоди, у яких я виживаю.
Я звичайно можу дивитись на все зло у світі та зітхати… як і раніше боятися і ставати такими ж негативними, як навколишні обставини. Або я можу милуватися тими благословеннями, які я маю навколо –  життям і звернути увагу на якорі моєї душі, бо вони також справжні.
Коли ми навчалися в магістратурі, наші пригоди полягали в тому, щоб знайти копійки під подушками дивану і нашкребти достатньо для відвідування кінотеатру. Було багато разів, коли місяць був занадто довгий, а ми мали занадто мало грошей.
Ті ж ізраїльтяни, які хотіли, щоб їхні діти пам’ятали правильні речі, використовували камені біля води як нагадування про великі Божі вчинки. Їх називали Меморіальними каменями.
Розповіді про Його спасіння згодом стали для мене моїми Меморіальним камінням.
Оскільки це життя не є генеральною репетицією, які Меморіальні камені ви пам’ятаєте?
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Ренді Маршал

Автор трьох книг, більше 35 років бере участь у сфері комунікацій як спікер, професор з комунікацій, а також корпоративний консультант. Засновник Коледжу ораторів – заклад який навчає комунікації з метою вдосконалення комунікативних та лідерських навичок керівників. Навчає лідерству в Україні.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button