СвітХристиянські новини

У Європі зростає вороже ставлення до християн

У минулому році християни в Європі пережили 325 випадків нетерпимості. У своїй доповіді за злочини на ґрунті ненависті за 2018 рік Обсерваторія з питань нетерпимості та дискримінації проти християн у Європі попереджає, що віруючих в регіоні “утискають” різними способами.
До них відносяться “негативні стереотипи в засобах масової інформації”, юридичні дії проти підприємств, які належать християнам згідно з так званими законами про рівність, а також те що християнським батькам заважають виховувати дітей відповідно до їхньої віри.
Але вони також включають акти насильства, агресії та вандалізму щодо християн та християнських місць.
“По всій Європі християн звільняють, подають у суд і навіть заарештовують за здійснення свободи вираження поглядів чи совісті”, – йдеться у доповіді.
“Християнські підприємства були зруйновані фінансово, християнські студентські групи замовкли, а християнську символіку прибрали з публічної площини.
Християни в Європі не просто відчувають соціальну дискримінацію, забобони або обмеження свободи. На християн, включаючи священнослужителів, здійснюються напади і їх навіть вбивають за віру. Як і в попередні роки, ми продовжували бачити погрози та напади проти навернених християн із ісламу.
“Ми бачили, що церкви по всій Європі зазнавали вандалізму, їх грабували та спалювали, а християнські символи знищували”.
У доповіді наводиться “тривожні” випадки, коли християнським наверненим відмовляють у притулку по всій Європі, і, зокрема, наводиться “проблемний” випадок  навернення іранців, заяву яких було відхилено Міністерством внутрішніх справ Великобританії, оскільки воно не погоджувалося з його твердженням, що християнство є “мирна релігія на відміну від ісламу”.
Лист про відмову від Міністерства внутрішніх справ цитує Матвія, Об’явлення та Вихід із Біблії, щоб оскаржити вимогу шукача притулку. Після розголосу громадськості з приводу листа, тодішній міністр внутрішніх справ Садід Джавід наказав терміново розслідувати, як розглядаються заяви про надання притулку християнським наверненим.
Інші випадки дискримінації проти християн, які викликають занепокоєння з боку Обсерваторії, включають введення у наступному році нової програми з питань стосунків та сексуальної освіти, яка навчатиме про ЛГБТ-стосунки. Програма буде введена у вересні 2020 року, батьки матимуть автоматичне право відкликати своїх дітей із складової сексуальної освіти в молодшому шкільному віці.
В іншому випадку у звіті критикується арешт вуличних проповідників, у тому числі Олуволе Ілесанмі, який виграв відшкодування збитків  за неправомірний арешт поза станцією Лондонського метро раніше цього року; буферні зони навколо абортних клінік, що заважають християнам молитися або роздавати інформації  про альтернативи аборту; а також поширеність «безплатформенності» у британських університетах.
Він також попереджає, що, попри перемогу в судах Великобританії, справа про хлібопекарню “Ашерс” може мати тривалі негативні наслідки для пекарів-християн.
Пекарня “Ашерс” у Белфасті подала позов проти гей-правозахисника після відмови виготовити торт, прикрашений повідомленням про шлюб геїв. Християнська родина, яка є власником бізнесу, врешті-решт виграла свою справу  у Верховному суді Великобританії. 
Коментуючи цей випадок, Обсерваторія сказала: “Ефект затяжних судових процесів проти пекарні, попри можливу перемогу у Великій Британії, швидше за все, полягає в тому, що інші пекарі або просто згодяться зробити торт із повідомленням, яке вони не схвалюють, або щоб взагалі перестати робити власні торти.
“Крім того, у рішенні суду немає нічого, що захищає право відмовитись випікати на замовлення торт для одностатевої весільної церемонії”.
Пізніше у доповіді Обсерваторія зазначає, що акти вандалізму проти церков та християнських місць почали зростати в частинах Європи. 
“Акти вандалізму та осквернення відбуваються частіше, ніж багато хто очікував, – і вони зростають у багатьох країнах Європи”, – застеріг він.
Розмірковуючи про мотиви, Обсерваторія заявила, що церкви, а також християнські кладовища та символи можуть бути подразником для різних груп.

“Для ісламістів вони представляють християнський Захід; для анархістів вони символізують владу; для радикальних феміністок вони представляють патріархат. Нарешті, для інших вандалів, церкви та інші християнські місця просто легкі мішені”, – сказано в повідомленні. 
Доповідь завершується закликом до більшої поваги та толерантності до християн та до точки зору християнської віри. 
Він також просить національні уряди захищати релігійну свободу та “утримуватися від введення законів, включаючи коди ненависті, які прямо чи опосередковано здійснюють дії дискримінації проти християн або заважають свободі віросповідання чи свободі вираження поглядів”.

Джерело: christiantoday.com

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button