Новини суспільстваХристиянські новини

В Києві відбувся Круглий стіл щодо проблеми виправлення судових помилок

В інформаційному агентстві Укрінформ 17 березня відбувся Круглий стіл щодо проблеми виправлення судових помилок та шляхів розвязання цієї проблеми. Учасники дискусії дійшли висновку, що будь-яка людина без винятку може опинитися у статусі засудженого довічно. При цьому в Україні відсутня процедура виправлення судових помилок. Тому важливо розвивати справедливість в демократичній державі.

Повідомляє irs.in.ua.

Ініціатором заходу була Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) у співпраці з Харківською правозахисною групою за сприянням Департаменту зовнішніх зв’язків Української Греко-Католицької Церкви в Україні.

Ще у 2016 році ВРЦіРО заявила, що справедливості в Україні бракує.

За словами Олекса Петріва, протоієрея УГКЦ, часто виною проблеми справедливості в країні є і недосконале законодавство, і «черства» поведінка чиновників, і несправедливі судові рішення, і сумнівна доброчесність багатьох суддів.

Він зауважив, що в Україні будь-яка людина без винятку може опинитися у статусі засудженого довічно.

Координатор програм Харківської правозахисної групи Андрій Діденко розповів, що приклади свавільно засуджених можна подивитися на сайті «Боротьба за життя». На веб-ресурсі представлені різні люди, серед яких і християнський пастор Ярослав Мисяк, і кримський татарин Рашидбек Ісаков, що сповідує мусульманську релігію та інші.

Аркадій Бущенко, суддя Верховного Суду та колишній виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини, зауважив, що в країні відсутній ефективний правовий механізм перегляду судових вироків. За його словами Верховний Суд нашим законом практично позбавлений можливості переглянути вироки навіть коли порушується судовий розгляд.

Він вважає, що без рішення Європейського Суду з прав людини це майже неможливо.

Аркадій запропонував пропонує повернути в законодавство України норму про можливість перегляду вироків за виключними обставинами. Тобто мати можливість перегляду вироків із підстав істотного порушення кримінально-процесуального закону, а також порушення процедури й неправильного застосування кримінального закону.

Анатолій Козачок, перший заступник старшого єпископа Української Церкви Християн Віри Євангельської наголосив, що питання утвердження в суспільстві верховенства права та справедливого судочинства є одним із пріоритетів духовної та громадської діяльності українських церков.

Перший заступник старшого єпископа УЦ ХВЄ Анатолій Козачок підкреслив, що церква як Божа інституція має вступатися за знедолених і говорити про несправедливість та пропагувати милість.

Він заявив, що влада, у тому числі судова, має відчувати відповідальність перед Богом за свої дії.

Читайте також:

Учасники заходу підкреслили, що справедливість буде основою співжиття в демократичному суспільстві. Вони зазначили, насамперед суди покликані забезпечувати справедливість в сучасних державах. І це повинно відбуватися на засадах верховенства права та незалежності суду, що гарантує дотримання прав та свобод громадян України.

Відеозапис Круглого столу за посиланням:

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button