Домашня » Новини » Запорізький суд випустив з СІЗО директора інтернату “Надія

Запорізький суд випустив з СІЗО директора інтернату “Надія

0
Поширень
Pinterest WhatsApp

Огидна, сфабрикована, шита білими нитками, фальсифікована справа — такими словами сотні людей називають резонансний скандал з правоохоронцями, які намагаються безпідставно посадити за ґрати за тяжкою статтею директора недержавної школи-інтернату “Надія” Івана Дем’яненка.

Як раніше повідомляли ЗМІ, 10 жовтня в смт Приазовському пройшла ціла спецоперація за участю спецпідрозділу “Корд”, які затримали 61-річного директора інтернату “Надія” Івана Дем’яненка, а Орджонікідзевський суд Запоріжжя відправив його в СІЗО. Івану Дем’яненку, який 30 років віддав роботі з дітьми, пред’явили підозру за статтею “торгівля людьми”, яка передбачає від 5 до 8 років позбавлення волі.
Як заявили представники обвинувачення, директор використовував працю дітей, доручивши їм розвантажити чужу машину, і отримав за це 1000 гривень.

Сьогодні, 22 жовтня Апеляційний суд розглядав апеляцію адвоката щодо запобіжного заходу підозрюваному. Захист просив випустити літнього, після інсульту, з бездоганною біографією Івана Дем’яненка з СІЗО на поруки. Щоб поручитися за педагога, до Апеляційного суду прибули депутати обласної ради Юрій Ружин, Владислав Марченко та Євген Дем’яненко, і депутат Верховної Ради Павло Мельник.

Під будівлею суду з раннього ранку зібралося близько півтисячі людей, щоб підтримати Івана Дем’яненка. Історія яка трапилася з ним отримала резонанс по всій Україні. На засідання суду прибули не тільки сотні земляків і колишніх випускників, а і його колеги з ряду міст України, військові капелани з зони ООС, представники різних християнських конфесій — православні, католики, баптисти, вірмени та інші.

Як розповіли кореспонденту порталу “Разом” люди, які були безпосередніми учасниками подій, “справа” Івана Дем’яненка — явно замовна і сфабрикована. За їх словами, все відбувалося так: якийсь громадянин на прізвище Кокорін з деяких пір став відвідувати інтернат “Надія”, привозячи овочі. Оскільки цей навчальний заклад недержавний, і діяв на пожертвування, на особливу увагу на це ніхто не звернув. Через деякий час Кокорін став “другом” інтернату і буквально втерся в довіру його директора, який, будучи баптистським пастором, сповідує християнські цінності, і бачить в людях тільки хороше. Одного разу Кокорін повідомив Івану Дем’яненку, що має намір переїхати в Приазовське, купив будинок, і попросив директора підсобити з розвантаженням особистих речей. Дем’яненко запропонував кільком старшим вихованцям (віком 14-17 років) допомогти в розвантаженні. При цьому колеги Дем’яненка кажуть, що запропоновані Кокоріним 1000 гривень за розвантаження директор брати відмовився. Цей день і став кульмінацією подій. У Приазовське нагрянув поліцейський спецназ, група захоплення затримала директора, а в самому інтернаті пройшли обшуки й багатогодинні допити неповнолітніх дітей.

Всі, хто прибув сьогодні до Апеляційного суду підтримати Івана Дем’яненка, кажуть, що того, в чому його підозрюють, не могло бути в принципі.

 

Павло Метленко
Старший пресвітер обласного об’єднання євангельських християн-баптистів Запорізької області Павло Метленко:

“Ми просто дивуємося тому, наскільки наші правоохоронні органи, які повинні стверджувати порядок і справедливість, так опускаються на рівень низькопробного наклепу і шиють справу. Ми не знаємо мотивів (замовників, – ред.), Є тільки припущення: можливо це спроба кинути тінь на всі церкви, або кинути тінь на подібні школи-інтернати. Але ми впевнені, що за цим стоять чималі сили. Утримання дітей в державних установах обходиться в десятки разів дорожче, ніж в недержавних. Вони стали по суті «годівницями», і за ними стоять певні люди. Ми хочемо, щоб суд об’єктивно розглянув справу, тому що це розіграна підстава, за якою стоять люди, які хочуть кинути пляму на такі інтернати”.

Засідання суду почалося із запізненням: як з’ясувалося, прокурор не тільки запізнилася, але і не була знайома з даною справою, тому суд дав їй 15 хвилин на ознайомлення.

Після виступу сторін звинувачення, яке вважає, що Іван Дем’яненко повинен знаходитися найближчі 2 місяці в СІЗО, захисту та поручителів, суд пішов на нараду. В цей час присутні молилися за те, щоб справа закінчилася справедливим законним рішенням, молилися і підбадьорювали по конференц-зв’язку Івана Дем’яненка.

Після наради суддя оголосив рішення: відхилити вимогу прокуратури про утримання директора інтернату “Надія” під вартою, а клопотання захисту задовольнити частково — випустити батька п’ятьох дітей Івана Дем’яненка з СІЗО під нічний домашній арешт.

Джерело: vmestezp.org

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Попередня Стаття

В Одесі вдруге відбувся Молитовний сніданок - молилися за Україну

Наступна Стаття

Євангельська свобода

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *