СвітХристиянські новини

Парламент Іспанії продовжує обговорювати проєкт закону про евтаназію

Парламент Іспанії знову дискутує щодо евтаназії – однієї із законодавчих ініціатив, представлених урядом у лютому. Повідомляє Evangelical Focus.
До законопроєкту в цілому внесені дві поправки, представлені консервативною партією PP та партією Vox. Проте обидві поправки відхилені більшістю депутатів парламенту. Кінцевий термін подання часткових поправок закінчується 16 вересня. Після цього парламент створить робочу групу, відповідальну за формування закону.

Представник Vox Марія Руїс розпочала дискусію, зазначивши, що кожен «гідний, незалежно від якості життя, яку він може мати». Її партія захищає правила паліативної допомоги, щоб «боротися за тих, хто хоче жити до останньої хвилини».
Представник PP, Хосе Ігнасіо Еханіс Сальгадо, виступав за «паліативну допомогу проти евтаназії та сприяв самогубству, оскільки це найкращий варіант для гідної смерті. Рішення, яке гідне людського життя, лікарів, опікунів та всього нашого суспільства».
У відповідь на ці поправки член соціал-демократичної урядової партії PSOE Марія Луїза Карседо заявила, що паліативна допомога «вже гарантована» чинним законом, але проєкт про евтаназію дає «нові права на громадянство».
У березні 2020 року Іспанський євангельський союз (AEE) виступив із заявою щодо законопроєкту про евтаназію, в якій закликав уряд сприяти розвитку паліативної допомоги та «чітко вирішувати, як ми будемо стикатися з безвихіддю та болем». Союз закликав запроваджувати «заходи, що забезпечують допомогу для пацієнта та можливість надати йому духовну підтримку, якщо він цього бажає».

«Деякі з пацієнтів, які беруть до уваги евтаназію, роблять це тому, що не відчувають супроводження або тому, що не хочуть накладати тягар на своїх родичів; спосіб вирішити цю проблему – не евтаназія, а супровід, емоційна підтримка та співчуття», – підкреслив AEE.

AEE  повідомив, що опозиція думає, що «самогубство вводиться в контекст охорони здоров’я, перетворюючи рішення, яке не обов’язково залежить від волі пацієнта…»
А ще AEE підкреслив, що «така делікатна проблема потребує широкого соціального та політичного консенсусу […] Легалізація евтаназії завжди повинна передбачати право на відмову від медичного персоналу».

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!