СвітХристиянські новини

10-річчя громадянської війни в Сирії. Християни бояться повертатися до країни

15 березня 2021 року минуло 10 років від початку громадянської війни в Сирії. Минуло 10-річчя відтоді, як почалося повстання, яке перетворилася на громадянську війну. Війна витіснила з країни мільйони людей і вбила сотні тисяч. Християни бояться повертатися до країни. Повідомляє www.slovoproslovo.info з посиланням на persecution.org.

Деякі джерела підраховують, що провладні сили відповідають приблизно за 93 % смертей.

За останнє десятиліття 12 мільйонів жителів Сирії із 22 мільйонів до громадянської війни були переміщені, намагаючись уникнути насильства та економічного лиха. Приблизно половина переселених знайшли притулок за межами країни, хоча багато хто залишається внутрішньо переміщеними в таборах.

Зокрема, християни надзвичайно бояться повернутися до країни. Поки групи фракцій ІДІЛ продовжують війну на півночі Сирії, живильне середовище для екстремізму та антихристиянської риторики є родючим.

Провладні сили також перешкоджають будь-якому поверненню християн, оскільки цивільне населення продовжує страждати від порушень прав людини та нападів після кампанії Асада з випалення землі з метою повернення більшості втраченої території.

Зокрема, Північно-Західна Сирія залишається основною зоною конфлікту. Внутрішні сили, а також турецькі, російські та інші міжнародні суб’єкти змагаються за контроль з різними програмами.

Попри те, що мир у Сирії здається недосяжним, сталася одна знаменна подія. Нещодавно німецький суд засудив Еяда Аль-Гаріба до чотирьох з половиною років в’язниці. Аль-Гаріб є першим колишнім сирійським чиновником, який був засуджений за злочини проти людства внаслідок його участі в прорежимних жорстоких кампаніях.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button