Новини археології

В Єрусалимі виявлено зброю, якою римські солдати руйнували Другий храм

Експерти з античності в Ізраїлі стверджують, що знайшли археологічні докази руйнування Другого Храму, як пророкував Ісус у Новому Завіті.

Джерело: christianpost.com

Управління старожитностей Ізраїлю (IAA), яке є державним органом, відповідальним за розкопки та збереження у Святій Землі, оголосило про відкриття каменів, які, як вважають, використовувалися як снаряди для руйнування стін Єрусалиму під час облоги в 70 році нашої ери. 

Ґрунтуючись на знахідках із 2000-річного поля битви, виявленого в Російському дворі, одному з найстаріших районів міста, археолог IAA Кфір Арбів використав комп’ютеризовані балістичні розрахунки, щоб відтворити давню битву.

«За допомогою комп’ютера я записав місце розташування всіх баліст і, враховуючи місцеву топографію та розташування міських фортифікаційних стін періоду Другого Храму, зробив балістичні розрахунки, включаючи кут запуску та кидок. відстань каменів», – сказав Арбів у дописі у Facebook, де IAA опублікувала зображення розкопок, включаючи наконечник стріли та кулю-балісту. 

Наразі під час розкопок було знайдено сотні каменів-баліст різного розміру, які були запущені з того, що Арбів описав як «складні метальні машини» з відстані понад 400 ярдів.

За словами Арбіва, менші камені, використовувані піхотою та катапультами, також були серед римського арсеналу, відкритого на сьогодні. Списи, мечі та наконечники стріл — деякі досить важкі, щоб пробити обладунки — також були знайдені під час розкопок.

Схожі статті

Вважається, що камені використовувалися під час жорстокої чотиримісячної облоги, яка призвела до руйнування Храму та остаточного падіння Єрусалиму.

Період Другого храму охоплював 516 р. до н.е. і 70 р. н.е., коли в історичній битві римська армія на чолі з полководцем Титом захопила Святе місто та зруйнувала храм після чотирьох місяців спроб придушити повстання єврейського народу, який почалася чотири роки тому.

Ісус передбачив руйнування Другого храму в Євангеліях від Матвія, Марка та Луки.

У Святому Письмі записана розмова, коли Ісус виходив із храму, коли його учні «підійшли до нього, щоб звернути його увагу на його будівлі».

Відповідь Ісуса в Євангелії від Матвія 24:2 читається в NIV: «Чи ти бачиш усе це? … Поправді кажу вам: не зостанеться тут камінь на камені, кожен буде розвалений».

Елі Ескосідо, директор IAA, сказав, що каміння та інші речові докази, які використовувала римська армія, «відображають надзвичайно жорстокі битви, які зрештою призвели до руйнування Другого храму». 

«Попри внутрішні угруповання та неможливі шанси, невелика група єврейських захисників утримувала римлян кілька місяців до трагічного знищення міста», — сказав Ескосідо. 

Знахідки були оприлюднені, щоб збігтися з постом 9-го Ав  (Тіша Б’Ав), який вшановує день руйнування Другого Храму. 

Окрім ранніх  знахідок наконечників стріл і кам’яних балістичних куль на головній вулиці, що вела до Храму, за останні роки також були знайдені інші артефакти періоду Другого Храму, зокрема 2000-річна єврейська ритуальна лазня та дорога проходить від міських воріт і купальні Сілоам до храму, де, як вважають, ходив Ісус.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button