Блог Михайла Черенкова

Світло для світу

Коли мене запитують: «Який твій улюблений біблійний текст?», то на згадку само собою приходять слова євангеліста Івана: «Світло у темряві світить, і темрява не огорнула його» (Івана 1:5). Темряви багато, вона прагне все підкорити (осягнути), але Світло сильніше. Цей вірш висвітлює щодня моє життя, підходить на всі випадки, відповідає на всі запитання.

Євангеліє від Івана – дуже світле Євангеліє. Це Радісна чи Добра Новина про те, що Божественне Світло незмінно з нами, що в цьому Світлі ми можемо знайти себе, свій шлях, свою мету.

Питання за малим – потрібно довіритися цьому Світлу, включити це Світло, щоб побачити себе та своє життя, прогнати страхи та зрозуміти, що робити далі.

Багато людей не можуть спати без світла. Їм здається, що якщо вони можуть контролювати вимикач, то все буде гаразд.

Але на жаль, для перемоги над чорними силами світла лампочки замало. Нам потрібна Божа присутність, нам потрібне Божественне Світло.

Ісус – втілений Бог – став таким Світлом. Вже на початку Євангелія від Івана ми зустрічаємо слова про Христа як про справжнє Світло (Івана 1:4-9). А потім Сам Ісус неодноразово говорить про Себе як про Світло (3:19-21, 8:12, 9:5, 12:35, 12:46).

Сучасники Ісуса добре розуміли, що означали ці заяви. Юдеї пам’ятали, як Бог вів народ з Єгипту через пустелю, освітлюючи нічну дорогу небесним вогнем (Числа 9:16-23). І ось, під час Свята Кучок (Суккот) Ісус каже: «Я – світло світові; хто піде за Мною, той не ходитиме в темряві, але матиме світло життя» (Івана 8:12).

Схожі статті

Коли навколо запалювали смолоскипи та світильники, Ісус каже: «Це все не світло. Тільки Я – світло». Іншими словами, Ісус заявляє, що тільки завдяки Йому можна знайти й пройти шлях від Єгипту до землі обітованої, від рабства до спасіння, від смерті до вічного життя.

Без Нього ми не знатимемо куди, як і коли йти. Без Нього ми  заблукаємо в нескінченній  пустелі, станемо здобиччю звірів і ворогів, або ж загинемо у внутрішній темряві самотності, страхів, депресій.

Читаючи ці слова Ісуса, я уявляю таку картину. Люди загубилися в непроглядній темряві. Але з’являється Ісус зі смолоскипом у руках і каже: «Ідіть за Мною, я знаю, де вихід». Ні, навіть не так. Ісусу не потрібен смолоскип чи світильник, Він Сам – світло, смолоскип, світильник. Він світиться, Його слова світяться, Його ім’я світиться. Отож Він запрошує людей: «Ходімо за Мною!». Люди прикриваються руками від світла, перемовляються, але йти не поспішають. Чому? Тому, що вони хочуть мати своє власне світло, яке можна регулювати, яке не буде занадто яскравим, в якому можна сховати грішки, що полюбилися. Правда в тому, що таким людям не потрібне світло, їх влаштовує напівтемрява. Вони бояться повної темряви, але не менше бояться повного світла. І в цій невизначеності гинуть. Напівсвіт чи напівтемрява – різні імена однієї й тієї ж згубної пітьми.

У цьому світі світиться лише  Бог. Без Нього ми зникли.

Тож замість того, щоб шукати навпомацки рятівний нічник або підсвічувати собі телефоном, краще взяти до рук Біблію та звернутися до Ісуса. Його ім’я – світле та сильне. Поклич Його: «Ісусе! Допоможи, врятуй, висвітли». І у твоє життя повернеться Світло.

Але ще одна проста євангельська думка. Наш світ створений Богом, і весь світ – від Нього. А як Він світить? Не лише зірками. Він світить нас.

Той, Хто сказав про Себе, що Він є Світлом світу, сказав також про нас: «Ви – світло миру» (Матв. 5:14). І Він хоче, щоб ми світили разом з Ним, щоб ми були світлими як Він, щоб ми відбивали собою Його світло – у нашій сім’ї та роботі, словах та справах.

Ми у всіх на увазі. Як маяки. Бог хоче, щоб ми робили Його видимим, звертали увагу на Нього, виявляли Його.

Ми Божі світильники, передавачі Божественного світла. Наскільки ми приймаємо Його Світло, настільки ми стаємо здатними світити й навіть сяяти, передаючи отримане світло, відображаючи собою, поширюючи навколо себе.

Джерело: cherenkoff.blogspot.com

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Михайло Черенков

Міжнародний директор Mission Eurasia, доктор філософських наук, професор Українського католицького університету, автор кількох книжок про євангельський протестантизм, активний проповідник, батько 4 дівчат: Був ректором Донецького християнського університету. Експерт з питань релігійної свободи. Пастор церкви Revival, м. Ванкувер

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!