Світ

Британський оглядач: пасивність християнства дала місце «прискіпливій та авторитарній» світській моралі

Пасивність християнства дала місце «прискіпливій та авторитарній» світській суспільній моралі, заявив американський борець за свободу слова Тобі Янг.

Джерело: Christian Today

У недавньому інтерв’ю директор американського Союзу свободи слова Тобі Янг зазначив, що через відступ християнства на місці, де має бути Бог, з’явилася порожнеча, що дало можливість розвинутися прискіпливій та авторитарній світській суспільній моралі.

За словами Янга, ця нова мораль веде до скасування ортодоксальних християн та інших, хто наважується кинути їй виклик. Він додав, що культом, що поширився, який відкидає всі важливі принципи християнства, рухає група хаотичних ідентитаристів (ідентитаризм — рух, який підтримує ідеї культурного расизму, ксенофобії та расиалізму, прим. ред.), які запозичили «погані частини» християнства, відмовившись від хороших.

«Вони (ідентитаристи) перейняли чимало аспектів християнства, – сказав він. — Це ніби християнський рух пішов і від нього залишилося лише окремі елементи. Люди їх прийняли, щоб хоч якось заповнити своєрідну дірку у формі Бога, залишену через занепад християнського поклоніння». 

На відміну від християнства, Янг сказав, що багато людей, які зіткнулися з культурою скасування, були ортодоксальними християнами.

«Ми прийняли цю нову світську суспільну мораль, яка набагато більш пуританська, сувора та авторитарна, ніж, здавалося б, набагато м’якша християнська суспільна мораль, яка принаймні припускає прощення і шлях назад, — сказав він в інтерв’ю. — Ось чому, якщо ви не підпишетесь на гасла «нової церкви», вас зрештою виженуть, і, що цікаво, багато людей, які не згодні з положеннями віри нової суспільної моралі, є ортодоксальними християнами». 

Янг визнав, що його власний досвід скасування був важким. Він пояснив, що культура скасування метастазувала за останні два десятиліття настільки, що стала всеосяжною хворобою суспільства.

«Одна з ключових особливостей сучасного християнства – розмежування гріха та грішника. Тобто, якщо ви згрішите, але покаєтеся, вас знову можуть прийняти в суспільство. Але у новій церкві немає прощення. Якщо ти згрішив − ти вигнаний, і немає шляху назад, — наголосив Янг. — Отже, одна суспільна мораль змінилася іншою, і якщо ти не підпишешся під визначенням віри цієї суспільної моралі, ти тепер вигнанець, можливо, ще більший вигнанець, ніж був би, якби не підтримав доктрини християнської віри в 19-му столітті чи на початку 20 століття».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. “Нехай ніхто не спокусить вас ніяк: бо той день [другого пришестя Христа] не прийде, поки не прийде раніш велике відступлення і не відкриється чоловік гріха, син погибелі [себто – Антихрист], який противиться і звеличується над усім, що зветься Богом, або святинею, так що в храмі БОЖОМУ сяде він, як Бог, і за Бога себе видаватиме” (2Сол.2:3,4).
    І так виглядає, що наразі маємо якраз ту тривожну ситуацію, коли, судячи з усього, і в довколишньому світі, і в багатьох християнських спільнотах і структурах вже прийшло це “велике відступлення”…
    Крім того, нині відбувається і є ще чимало – різних і досить яскравих і характерних – подій та ознак, що переконливо й наочно свідчать і доводять, що поволі наближається прихід у цей світ Антихриста…
    А також. У новозавітню добу отим правдивим “храмом БОЖИМ” (і куди дуже прагнутиме потрапити і засісти там фальшивий “бог” – Антихрист), як відомо, є, насамперед, наше людське СЕРЦЕ!
    Тож до цього ПРАВДИВОГО Божого храму ніяк не має і не матиме жодного стосунку т. зв. “третій храм”, що нині – деякими місцевими ультраортодоксальними іудейськими чинниками – планується й готується збудувати на Храмовій горі в Єрусалимі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!