УкраїнаХристиянські новини

У ПАРЄ закликали зберегти стародавні синагоги Європи, зокрема України

Рада Європи (РЄ) вимагає від держав більшої уваги до зруйнованих єврейських синагог. Про це 22 грудня повідомили The Times of Israel з посиланням на звернення парламентської асамблеї РЄ, яке було опубліковано в жовтні 2019 року, інформує сайт Jewishnews.
У ПАРЄ закликали до загальноєвропейської відповідальності за збереження єврейської культурної спадщини, яке є частиною європейської культури.
Резолюція, прийнята європейськими парламентаріями, закликає до запровадження програми з  захисту та збереження об’єктів єврейської спадщини, а також до розробки освітніх програм про значення єврейської культурної спадщини в школах, університетах, музеях і культурному секторі. ПАРЄ також рекомендує заснувати нагороду за видатну волонтерську роботу зі збереження єврейської спадщини.
В результаті проведеного дослідження з’ясувалося, що лише 22% з 3237 стародавніх синагог Європи використовуються за призначенням, решта використовуються як музеї, офіси, культурні центри, а також як місця поклоніння для інших конфесій.

При цьому 23% з 3237 синагог перебуваєть в поганому і жахливому стані.
Особливо постраждали синагоги в наступних країнах: Білорусі, Україні, Росії, Латвії, Литві, Республіці Молдова та Сербії збереглося близько 10% єврейських будинків. У Польщі та Хорватії ця цифра становить 14%, в Румунії – 18%.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дивіться також
Close
Back to top button