Новини археологіїХристиянські новини

В Єрусалимі було виявлено 2700-річної давності приватний туалет епохи Першого Храму

Ізраїльська служба старожитностей виявила приватний туалет з епохи Першого Храму на набережній Армона Ханаціва в Єрусалимі, який був частиною старого королівського маєтку, що функціонував у кінці періоду царів Юдеї (VII століття до н. е.).

Джерело: arkeonews.net

Ванна кімната була побудована у формі прямокутної хатини, у комплекті з різьбленим туалетом та глибоко висіченим септиком. Вапняковий туалет має отвір у центрі й призначений для зручного сидіння.

За словами Якова Білліга, директора з розкопок від імені Ізраїльського управління старожитностей, «приватна туалетна кабінка була дуже рідкісна в давнину, і лише деякі були знайдені на сьогодні, більшість з них у Місті Давида. Насправді туалети могли дозволити собі лише багаті. Через тисячу років Мішна і Талмуд висунули різні критерії, які визначали багату людину, і Раббі Йоссі припустив, що бути багатим − це “мати туалет біля свого столу”».

«Це очевидно для нас сьогодні, що, наприклад, туалети, були предметом розкоші під час правління царів Юди», – сказав Елі Ескосідо, директор ізраїльського управління старожитностей.

За даними Служби старожитностей, кістки тварин та кераміка, виявлені в септику, можуть дати уявлення про спосіб життя та харчування людей, які жили на той час, а також про старі хвороби.

Читайте також:

Археологи, які працюють на місці розкопок, виявили кам’яні капітелі, які раніше стояли над колонами. А також крихітні архітектурні колони, які колись виконували роль віконних огорож.

Сад з фруктовими деревами та іншою флорою, які раніше стояли біля туалетної кабіни, також є доказом того, що ті, хто там жив, були досить багатими.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Оксана Коваленко

Висококваліфікований, креативний викладач, перекладач англійської мови та журналіст. Має вищу відповідну освіту (викладач англійської та німецької мов), ряд сертифікатів (українського та міжнародного зразків) і дипломів з підвищення кваліфікації викладача іноземних мов та копірайтера.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button