Релігія

Археологічні відкриття показують, що християнство передувало ісламу

У 1986 році молодий чоловік із Саудівської Аравії випадково виявив церкву 4 століття нашої ери, коли викопував свою машину з піску після рейду по дюнах. Це показало, що християнство справді передувало ісламу та народження Мухаммеда приблизно на 300 років. Це одна з найстаріших виявлених церков у світі.

Джерело: persecution.org

Наступну частину головоломки виявили нещодавно (через 36 років), це ще один християнський монастир на острові Сінія в ОАЕ. За допомогою вуглецевого датування було виявлено, що цей монастир датується приблизно 534-656 роками нашої ери, тобто за життя Мухаммеда. Схоже, що це було залишено протягом VIII століття, і багато країн Близького Сходу намагаються поширити розповідь, що це сталося через зіткнення між ісламом і християнством. Археологи не погоджуються з цим і вважають, що в цей час існувала чітка міжконфесійна терпимість і співіснування на місцевому рівні.

Тім Пауер, доцент кафедри археології в Університеті ОАЕ в Аль-Айні та співдиректор Археологічного проекту острова Сінія, пояснює:

«З арабських історичних джерел ми знаємо, що вторгнення Аббасидів було дуже жорстоким, і прибережні міста еміратів були зруйновані, − сказав він. − Отже, я думаю, що ці люди втекли в жаху перед перспективою вторгнення імперської влади в Ірак, яка намагалася зберегти контроль над своїми неспокійними провінціями. Це був конфлікт між двома різними групами мусульман».

Це важливо, тому що воно показує, що був період, коли дві віри співіснували одна з одною, що християнство передувало ісламу, і християнство не є чужою релігією, яку розповсюдили ісламські країни Близького Сходу. 

Читайте також:

Цей наратив, наданий людям, які проживають на Близькому Сході, є неправдивим і показує історичну цінність цих місць. Християнство не тільки передує ісламу, але має величезне історичне коріння в цих регіонах.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button