Актуальне

В чому полягає зміст подружнього життя?

Ми живемо в такий час, коли здається, що досягнення щастя і самореалізація є головною метою. Коли люди стикаються з проблемами у сімейному житті, то перше запитання, яке у них виникає: «Що ж зробить мене найщасливішим?» В чому полягає зміст подружнього життя?

Якщо ваша робота не приносить задоволення, то ви її залишаєте. Якщо шлюб не робить вас щасливими, то тоді у вас з’являється бажання розвестися.

Але в подібному мисленні існує пастка, яку більшість із нас не помічає. Ми концентруємо свою увагу на бажанні бути щасливими набагато більше, ніж на Божому плані щодо нас. Він створив нас для служіння Йому та іншим. Коли керуємося бажанням щастя і самореалізації, то приносимо у своє життя і стосунки руйнівну поведінку і наслідки. І найкраще це помітно на прикладі шлюбу.

Бог бажає, щоб через сімейні відносини ви і ваша дружина стали схожими на Нього. Бог бажає, щоб ваш шлюб зробив вас не просто щасливими, але більше того – святими.

Коли вчимося приймати Божий план для шлюбу, то в нашому житті відбуваються дивні речі. Ми стаємо щасливішими і наближуємося до святості одночасно. В той час, коли приходимо до люблячого Господа і наших дружин з тією ж благодаттю, з якою Він полюбив нас, відчуваємо глибшу радість, аніж просто поверхневе і тимчасове щастя. Бог створив нас, щоб ми прожили життя, яке наповнене жертовною любов’ю і служінням іншим. Господь працює щоденно в наших сім’ях, щоб допомогти нам стати тими людьми, якими Він хоче нас бачити.

Здоровий шлюб вимагає, щоб щодня ми вмирали для свого егоїзму. Це робить шлюб складним і цікавим одночасно, саме тут вчимося любити і жертвувати. Шлюб не полягає в тому, щоб знайти ідеальну людину і жити день за днем, не прикладаючи жодних зусиль. Саме в цьому багато людей упускають зміст шлюбу. Стенлі Хоервос каже наступне: «Руйнівною для шлюбу є етика самореалізації, яка говорить, що сім’я – це першочергово інститут самореалізації, який потрібний для нас, щоби стати «цілісними» і щасливими особистостями. Припущення, що є конкретна людина, яка створена спеціально для нас, і якщо ми подивимося уважно, то обов’язково її знайдемо, упускає важливий нюанс шлюбу. А він полягає у тому, що ми завжди одружуємося на неправильних людях».

Адже ніколи не знаємо, на кому одружуватися, хоча думаємо, що знаємо. Або навіть якщо одружуємося на правильній людині, то через якийсь час він чи вона зміниться. Першочергова складність шлюбу полягає в тому, щоб навчитися любити і турбуватися про незнайомця, з яким ми створили сім’ю.

Приємна річ у шлюбі, – це постійне фокусування на іншій людині, а не на собі, улюбленому. Двоє людей вмирають для себе, щоби служити і любити один одного. Таким чином, ми показуємо ту благодать, яку Господь являє до нас.

Христос віддав за нас Своє життя, тим самим Він показав ту любов, яку маємо мати у подружжі (Еф. 5:25). Але оскільки самопожертва не є частиною нашої людської природи, то такий вид любові може прийти лише через Христа. Ми не можемо «зіграти» таку любов. І не можемо зробити так, щоб вона раптово у нас з’явилась. Вона з’являється лише внаслідок тієї роботи, яку проводить у нас Христос.

Така любов виникає у нашому житті завдяки дивній силі Божої благодаті. Автор Пол Тріп називає Божу благодать «найсильнішою, охоронною і благою силою у всесвіті». Бог ділиться нею, щоб захистити нас, і відповідно, ми можемо ділитися цією силою з оточуючими, особливо, з нашими дружинами. Це не завжди легко, тому що ми не досконалі і постійно ведемо боротьбу з нашою плоттю. Але Святе Письмо обіцяє, що Господь завжди за нас, і якщо ми наближаємося до Нього, то і Він наближається до нас (Як. 4:8).

Оскільки своєю благодаттю Він все ж приходить у наші серця і родини, то і ми повинні любити наших дружин.

Tобі Курф

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button