Варто замислитись

Як виконати своє призначення?

В сучасному світі чоловіки часто почувають себе досить незручно, але визнати це бояться. В чому ж причина? Як змінити ситуацію? Буття, розділ 1, вірші 27-28 – тут знаходимо чітке повеління: «І Бог на Свій образ людину створив, на образ Божий її Він створив, як чоловіка та жінку створив їх. І поблагословив їх Бог, і сказав Бог до них: «Плодіться й розмножуйтеся, і наповнюйте землю, оволодійте нею, і пануйте над морськими рибами, і над птаством небесним, і над кожним плазуючим живим на землі!»

Бог дав людям призначення: розмножуватися, керувати, панувати над творивом. Людина на початку мала право і силу вільно робити вибір та приймати рішення. Але трапилося гріхопадіння – людина не послухалася Творця. Чоловік, отже, обрав власний шлях успіху і надумав собі власну мету життя. Як наслідок – відокремлення від Бога та смерть.

Отже, призначення – це план Творця щодо нас, який складений ще до нашого народження. Зауважимо, що це Його воля стосовно всього людства і Його воля також стосовно кожного, в т.ч. кожного чоловіка.

Сучасні уявлення про те, яким має бути чоловік, дуже суперечливі. Найпоширеніше – справжній чоловік має багато заробляти і бути роботящим. Тобто, самому збудувати хату, посадити сад, тощо. Ще одна думка – справжній чоловік дбає про свою зовнішність (стильний одяг плюс дороге взуття, плюс приваблива статура). Або: справжній чоловік – це романтичний та приємний співрозмовник.

Якщо чоловік не розуміє, хто він є в дійсності, то не може реалізуватися насправді. Яку б важливу посаду не займав і яку б необхідну працю не виконував – з часом він може втратити сенс своєї бурхливої діяльності.
Що ж заважає чоловікові виконати своє призначення?

Відсутність міцного фундаменту або духовного орієнтиру. Задум Творця в тому, що кожна людина – цінна, бо є творінням Божим. Найголовнішим і безцінним є особистість кожного чоловіка на Землі, незалежно від соціального статусу, нації чи зовнішності. Необхідно поставити собі запитання: «Що сьогодні я маю зробити як Боже твориво, а не як бізнесмен?» Тобто, передусім – воля Божа, а потім все інше.

Чоловіки втрачають свої індивідуальні риси. Орієнтуючись на ЗМІ, вони підсвідомо і свідомо переймають шаблон або підміну того, яким має бути чоловік. Вони підлаштовуються під цю загальну думку, втрачаючи себе. Якщо чоловіки не розуміють, ким вони є і для чого живуть – це буде створювати великі проблеми скрізь, де є чоловіки. Тоді, в першу чергу, буде страждати сім’я, а далі – усе суспільство.

Радянський Союз вів свою безбожницьку політику в освіті та культурі, а ми саме зараз пожинаємо її плоди. Саме нині ті школярі, яким викладали у школі, що ми походимо від мавпи, є дорослими чоловіками, які вже мають своїх дітей. Вони задають собі запитання: «Чи є сенс зберігати сім’ю, якщо я вже розлюбив свою дружину, або чому б не почати все спочатку з іншою жінкою, якщо з цією не вийшло?» Або: «Краще житиму окремо, тоді ніхто не буде мені мораль читати про пиво чи горілку!». Тому маємо багато дітей, які не мають тата або тато постійно на заробітках.

Нерозуміння ролі чоловіка та жінки. Сьогодні в родинах чоловік не завжди виконує чоловічу роботу, а жінка – жіночу. Буває, що жінка заробляє більше чоловіка. І тому багато жінок більше не цінують чоловіків, бо самі можуть заробити собі на життя. Якщо згадати історію, то вперше чоловік та жінка стали потрібні один одному, перш за все, для кохання та дружби, а не для виживання та захисту. Дійсно, пріоритети змінилися. Тепер чоловіку потрібно бути уважнішим до жінки, бо вона потребує уваги та розуміння більше, ніж їжі чи даху над головою. В цей час змін і жінки мають проявити пошану та послух, розуміючи важливу роль чоловіка. Це допоможе йому виконати своє призначення.

Більше про призначення:

Та, незважаючи на зміну часу, основне виконання призначення чоловіка в родині – це любити свою дружину. Чоловік має задати собі запитання: «Яке мені прийняти рішення: обрати те, що принесе вигоду чи те, що покаже моїй дружині любов?»

Отже, вірне усвідомлення чоловіком того, ким він є насправді, є запорукою природної реалізації його потенціалу. Якщо чоловік розуміє, що його Творцем є Господь, то буде правильно виконувати своє призначення, відносно цього будувати свої стосунки з оточуючими і діяти у різних ситуаціях відповідно Божих норм.

gracebryansk.ru

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button