Люди перш за все хочуть бути щасливими – дослідження

Мешканці різних країн світу першочергово хочуть бути щасливими, свідчить дослідження, яке охопило 15 держав.
Дослідники опитали респондентів: “Який із факторів найважливіший у вашому житті?”. Були запропоновані 10 варіантів відповідей, з яких вони мали обрати один. Відповіді охоплювали як емоційно-якісні, так і цілком кількісні параметри життя. Підсумок: загалом у світі перемагає емоція, відсуваючи кількісно-матеріальне на задній план.
Загалом люди першочергово хочуть:
- 1. Бути щасливим — 22% опитаних.
- 2. Бути здоровим — 20%.
- (Правда, з урахуванням соціологічної похибки і досвіду століть, можна припустити, що основними є обидва чинники)
- 3. Щоб діти були щасливі — 15%.
- 4. Бути фінансово захищеними — 13%.
- 5. Жити у мирі й безпеці — 8%.
- 6. Мати свободу приймати власні рішення — 6%.
- 7. Бути коханим — 6%
- 8. Жити у справедливому суспільстві — 4%
- 9. Мати професійний успіх — 3%
- 10. Бути довгожителями — 1%
Автори дослідження далі роблять висновок, наскільки перспективно, важливо і спокусливо для політиків, партій та влади робити ставку у спілкуванні з виборцем на розвиток теми щастя. Ця тема набагато більше запалює громадян, ніж традиційні обіцянки стабільності, зростання доходів, соціальної справедливості та умов для успішної професійної самореалізації людей.
Більше про те, як бути щасливими:
“Глобальне дослідження щастя і політичних поглядів”, за словами авторів, охопило репрезентативною вибіркою 51,9% населення світу. Польові роботи у 15 країнах у травні–червні 2019 року проводила компанія Schoen Consulting, а їх аналіз та підготовку забезпечив Джордж Вард — дослідник Массачусетського Технологічного інституту, співавтор Всесвітньої доповіді про щастя 2019 року. Звіт був підготовлений за замовленням Фонду Віктора Пінчука. “Щастя зараз” є темою 16-ї щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES).
Джерело: Дзеркало Тижня
[sc name=”futerblock” ]