Християнські новини

В Бережанах відбувся Регіональний форум сім’ї Тернопільщини

В Бережанах 10 квітня 2019 року відбувся Регіональний Форум сім’ї Тернопільщини. Родзинкою форуму стала церемонія реєстрації шлюбу в кращих українських традиціях. На початку програми Зелений Михайло і Максимчак Оксана офіційно стали сім’єю.
Степан Барна
Форум об’єднав держслужбовців, освітян, священнослужителів різних церков, громадських діячів, медиків, які одностайно виступили за збереження християнських сімейних цінностей.
У Регіональному форумі сім’ї взяв участь Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна. Він привітав пару, що зареєструвала шлюб та звернувся з вітальним словом до учасників форуму.
сімейний форум
Головним доповідачем форуму був Адріан Буковинський, доктор філософії, експерт з питань сімейної політики та сімейних відносин, голова оргкомітету Всеукраїнського форуму сім’ї. Він звернувся до учасників з доповіддю, у якій розповів про національну сімейну стратегію, виклики, з якими стикається сучасна сім’я й окреслив завдання, які потрібно виконувати, щоб вижити як нація.
Також впродовж форуму говорили про сімейні цінності з точки зору церкви, про популяризацію сімейних чеснот через вуличні масові заходи, профорієнтацію, медичні аспекти, тощо.
«Сьогодні українська сім’я стала об’єктом нападів на її основоположні цінності. Тенденції до руйнування традиційних сімейних цінностей мають місце не тільки у  розвинених країнах західної цивілізації, але й у нашій державі. Несприятливі економічні умови, епідемія туберкульозу, ВІЛ, серцево-судинні та онкологічні захворювання, міграція та заробітчанство, війна на сході України та різке зниження народжуваності населення України несуть негативні та сумні наслідки для майбутнього нашої держави.
Проводячи заходи з питань захисту української сім’ї, ми ставимо собі за ціль звернути увагу суспільства,  владних , релігійних структур  на моральні та духовні основи української сім’ї. Приємно визнати, що довкола цього питання  у нашому краю щоразу більше об’єднається однодумців – коментує співорганзітор Регіонального форуму сім’ї, заступник міського голови Олег Захарків.
Олег Захарків
Під час форуму відбулася панельна дискусія на тему: «Відповідь церкви, держави й громадянського суспільства на проблеми й виклики, які постали перед українською сім’єю». Модератором дискусії був Анатолій Якобчук – лідер сімейного руху в Бережанах, співорганізатор Регіонального форуму сім’ї Тернопільщини. Священнослужителі, громадські діячі, державні чиновники розповіли про те, як вони дивляться на проблеми української сім’ї й дали свої поради та прогнози на майбутнє.
панельна дискусія
В кінці програми форуму учасники одностайно підтримали проект резолюції на захист сімейних цінностей.
Метою Регіонального Форуму сім’ї є: презентація Програми дій, спрямованої на покращення стану інституції сім’ї (зменшення кількості розлучень та підвищення якості батьківства); а також вироблення стратегії протистояння актуальним загрозам українській сім’ї.
Сімейна політика є ключовою складовою стратегії національної безпеки України. Захист інституту сім’ї повинен стати пріоритетним у державній політиці та національній стратегії й будуватися на засадах суспільної моралі та традиційних для України християнських цінностях.
 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button