СвітХристиянські новини

В Бангладеші дві протестантські церкви зазнали нападу і розграбування

Нещодавній напад на дві протестантські церкви, одна з яких була зруйнована, викликає занепокоєння у бангладеських християн. Одна з церков була зруйнована під приводом, що вона зведена на території департаменту лісового господарства. Повідомляє sedmitza.ru з посиланням на asianews.ru.

25 лютого 10 співробітників лісового департаменту знесли церкву адвентистів сьомого дня Сатірампара в Алі-Кадамосто, район Бандарбан. Будівля тільки будувалася. Прихожани замінювали стару бамбукову хатину, що використовувалася як церква, на цегляну будівлю.

Департамент лісового господарства заявив, що громаді заборонено будувати на землі, що знаходиться під її юрисдикцією. Проте, в цьому районі вже є чотири мечеті, три буддійських храми, чотири великих ринки, а також державні й приватні школи. Ні про які проблеми у зв’язку з будь-якої з цих структур не повідомлялося.

Сатирам Тріпура, один з лідерів церкви Сатірампара, сказав що вже багато років люди з двох сіл на прилеглих пагорбах приїжджають в його імпровізований будинок молитви.

«Члени громади за 15 років відклали гроші на будівництво цегляної церкви, – пояснив Сатирам Тріпура. – Дуже шкода, що не вдалося закінчити будівництво».

Знесення церкви сталося, коли чоловіки з громади працювали в лісі. За словами Тріпура, в громаду входять більше сотні людей, які зараз моляться на відкритому повітрі.

Без церкви ситуація стане дуже складною, коли почнеться сезон дощів. Однак, за словами чиновника лісового департаменту Кавсара, його агентство «не зруйнувало жодну церкву, а просто очистило урядові землі».

«На будівництво потрібен дозвіл, а у християн його не було», – пояснив він. – У цьому селі всього три-чотири християнські родини. У будівлі церкви немає потреби», – заявив чиновник.

Ще один інцидент стався 10 лютого в Адітмарі, округ Лалмонірхат (північ Бангладешу). Група місцевих мусульман напала на церкву Еммануїла, розташовану в переважно мусульманському селі. Протестантський молитовний будинок існує тут з 2003 року.

Місцевий пастор Ловлу Леві сказав, що чотири людини зруйнували церковну вивіску, спиляли дерева, зламали вхід і вкрали 30 стільців і два килими на суму 14 000 така (165 доларів).

«Жителі цього району – фундаменталісти», – пояснив пастор. – Коли я вперше звернувся в поліцію, вони не захотіли подавати звіт про те, що трапилося; вони також сказали мені не повідомляти журналістам про напад».

Насильство проти церкви, ймовірно, є результатом антихристиянської пропаганди на місцевому ісламському місці зборів, де мусульманські релігійні лідери використовують мову ворожнечі.

Пастор Ловлу Леві також повідомляє, що гнів проти християн пов’язаний з тим, що до очолюваного ним товариства приєдналися нові члени.

«Мусульмани зляться через те, що ми прийняли Христа, тому вони нападають на нас. Тепер ми живемо в страху, десять новонавернених покинули село, щоб врятуватися», – розповів пастор.

Президент Християнської асоціації Бангладешу Нірмол Розаріо засудив ці два епізоди насильства. Що стосується церкви Сатірампара в районі Бандарбан, він зазначив, що кожен має право сповідувати свою релігію.

«Я закликаю місцеву владу подбати про те, щоб християни незабаром змогли побудувати свою власну церкву», – заявив Нірмол Розаріо.

Що стосується теракту в Адітмарі, «радикальні мусульмани намагалися залякати християн». «Ми засуджуємо напад і вимагаємо справедливості», – зазначив Нірмол Розаріо.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button