Світ

В Гонконзі відбулися вибори у яких тотальну перемогу здобула опозиція

Демократичні активісти в Гонконзі здобули велику перемогу на виборах з рекордною явкою, результати яких широко сприймаються як відмова від комуністичного китайського уряду.

Джерело: christianpost.com

Після місяців масштабних акцій протесту приблизно три мільйони людей проголосували на виборах до окружної ради в неділю, надавши демократичним кандидатам близько 90 відсотків із 452 місць, повідомляє Reuters.

Керрі Лам, виконавча директорка Гонконгу, яка ввела закон про екстрадицію і який викликав багатомісячні протести, заявила, що уряд поважатиме результати виборів.

“Є різні аналізи та інтерпретації в громаді стосовно результатів, і досить багато з них вважають, що результати показують незадоволення людей поточною ситуацією та глибокими проблемами в суспільстві”, – заявила Лам.

Віллі Лам, політичний експерт з китайського університету Гонконгу, який не має відношення до виконавчого директора, назвав результати виборів “нічим іншим, як революцією”.

“Це зсув”, – сказав Віллі Лам. “Цей конфлікт з адміністрацією Керрі Лам показує, що мовчазна більшість стоїть за вимогами протестуючих”.

З 1997 року Гонконг був автономним регіоном КНР, керованим принципом, який зазвичай називають “одна країна, дві системи”.

Нинішня хвиля протестів у Гонконзі розпочалась у червні через занепокоєння з приводу жорстокості поліції та запропонованого закону, який дозволив би видавати підозрюваних злочинців комуністичному Китаю.

Демонстранти висловили стурбованість тим, що уряд Китаю використовуватиме запропонований закон про екстрадицію для націлювання на критиків своєї системи.

Протести часто були інтенсивними: поліція стріляла використовувала сльозогінний газ, кілька людей арештовано та двоє людей, студент та 70-річний прибиральник, загинули.

Зі свого боку, сенат Сполучених Штатів минулого тижня одноголосно прийняв законопроект, спрямований на підтримку протестувальників у Гонконзі у вигляді докорів до китайського придушення демонстрацій.
Відомий як Закон про захист прав людини і демократії в Гонконзі 2019 року, цей захід виглядає так, щоб уряд США вирішив такі питання, як громадянські свободи в Гонконзі та захист американських громадян, які проживають в автономному регіоні.

Починаючи з початку 50-х років, Китай проводив десятиліття антирелігійних кампаній, руйнуючи церковні будівлі, і саджаючи тисячі людей у в’язниці.

Релігійні переслідування значно підсилилися після приходу до влади чинного президента Китаю Сі Цзіньпіна. Він наказав релігіям дотримуватися нових правил, які покликані забезпечити вірність комуністичній партії Китаю.

Ці правила обмежують можливість відвідування релігійних заходів, обмежують проповідь та місця у яких дозволяється займатися релігійною діяльністю.
Через це багато китайських християн змушені відвідувати підпільні церкви. І це робить їх головною мішенню для комуністичної влади, їх арештовують і застосовують тортури.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button