Блог Андрія Савича

4 причини вдягнути маску, навіть якщо ви її ненавидите

Я не люблю носити маску. Через неї запотівають сонцезахисні окуляри й свербить борода. Через неї важко виразно говорити й майже неможливо використовувати міміку, яка додає розмові живості. Колекція моїх масок зростає, але жодна з них не сидить ідеально, я не знаю де їх зберігати, і навіть найстильніші з них виглядають досить дивно. А ще з масками неможливо забути депресивну реальність COVID-19; вони постійно нагадують, що світ, який ми знали в лютому 2020, тепер в минулому.

Також я ненавиджу, що маска стала, так би мовити, роз’єднувальним політичним символом, коли «масочники» та «не-масочники» думають одне про одного найгірше: що «масочники» – перелякана космополітична еліта, а «не-масочники» – селюхи, які ненавидять науку і для яких власна свобода важливіша за життя бабусі. Просто смішно, що справа дійшла до політизації масок. Але я не здивований. Все в нашому світі сьогодні політизовано: морозиво, бритви, Гаррі Поттер. Тож, звичайно, захисні маски стануть частиною політики, особливо, коли сам президент сприяє цьому.

Та я розумію, чому ми так швидко політизуємо такі речі як маски. Зіткнувшись з лавиною інформації (якої занадто багато, щоб розібратися у ній належним чином), суперечливими голосами «експертів» та безупинною непослідовністю й лицемірством керівників урядів, ми за замовчуванням пристаємо до позицій табору, в якому ми вже є. Підозрюю, що поділення у всьому світі, що наростає, багато в чому пов’язане з психічним виснаженням від життя в часи інформаційної зажерливості, нам легше просто приєднатися до якоїсь визначеної групи. Незалежний детальний аналіз цілого списку складних питань – нереальне завдання для й так перевантаженого мозку, тому більшість з нас від нього відмовляється.

А все-таки, нам, християнам, треба бути вищими за політичну ангажованість і замислитись, до чого б нас закликала християнська віра у питанні масок. Що, якби наш погляд на маски формувався більше нашою християнською ідентичністю, ніж політичною? Хоч я й не люблю носити маски, ставлюсь з деяким скептицизмом до них і здригаюсь від спроб присоромити людей, щоб одягали їх, моя християнська віра спонукає мене одягати маску в закритих громадських місцях. Я не знаходжу в Писанні наказу щодо масок, звичайно ж, але я бачу заклик робити принаймні чотири речі.

Читайте також:

  1. Любити свого ближнього (Матвія 22:39)

Я розчарований, що наукове дослідження користі масок під час COVID-19 таке суперечливе. Зводить з розуму те, що всі, від головного санітарного лікаря до МОЗ та ВООЗ, змінили свої вказівки щодо масок. Але це й не дивно. Це абсолютно новий вірус і криза, які швидко розвиваються. Напевно, ми роками не будемо знати, що було правильним і неправильним у наших спробах зупинити COVID-19. Але усі погоджуються, що носіння масок уповільнює поширення вірусу і, отже, може врятувати життя.

Для християн, які покликані любити своїх ближніх, як самих себе, носити маску серед людей (особливо в приміщеннях, де соціальна відстань не може бути гарантована) здається відносно простим способом практикувати таку любов. Навіть якщо носіння маски дратує, а наукові докази вас не переконують, чому б все одно не носити маску? Враховуючи, що ніхто досі не знає як поширюється COVID-19, чи не краще бути обережнішим заради інших і помилятися, ніж бути необережним і несвідомо заразити когось, навіть якщо з малою ймовірністю?

  1. Поважати владу (Римлян 13:1−7)

У наші дні легко звинуватити керівників, і, звичайно ж, вони справді роблять багато помилок. Але явімо їм благодать. COVID-19 – це лише одна з декількох складних і стрімких проблем, з якими стикаються органи влади по всьому світу. Замість того, щоб поспішати критикувати лідерів, подумайте що було б, якби ми надали їм кредит довіри – шанували б і поважали їхній авторитет і вірили б, що вони наполегливо працюють і роблять усе, що від них залежить? Щобільше, з 13 розділу Послання до Римлян (серед інших уривків – До Тита 3:1 або 1 Петра 2:13–14) стає очевидно, що християни повинні поважати людську владу, якій підпорядковані, допоки покора цій владі не суперечить підпорядкуванню Христу та Його повній владі.

Коли йдеться про носіння масок християнами, то якщо ваше місто вимагає одягати маски за певних обставин (як в моєму місті), чи не слід вам дотримуватися цих вказівок? Подібним чином, якщо ваша церква запровадила політику «обов’язкових масок» під час зібрань, то одягайте маску і носіть її з радістю, користуючись можливістю практикувати Послання до Євреїв 13:17.

  1. Приймати слабкого у вірі (Римлян 14)

На жаль, носіння масок призвело до розбіжностей в церквах, де маски не є обов’язковими. Деякі люди будуть носити їх; деякі не будуть. Очікувано, групи почнуть думати найгірше одне про одне – що люди, які уникають масок, нерозважливі й вважають себе сильнішими та сміливішими; а люди, які носять маски, боягузи та страхополохи, яких треба підштовхувати до ризику.

У 14 розділі Послання до Римлян й у 8 і 10 розділах Першого послання до Коринтян Павло стверджує, що у питаннях свободи важливо, щоб «сильніші» християни не хизувалися своєю свободою так, щоб стати каменем спотикання для слабких. Коли «слабший» брат, що носить маску, приходить у церкву, повну «сильніших» братів без масок, то той, хто у масці, природно, відчуває тиск зняти її – але саме таке поранення слабкої совісті Павло називає «гріхом проти Христа» (1 Коринтян 8:12).

  1. Використовувати свободу в ім’я Євангелія (1 Коринтян 9:19−23)

Християни іноді схильні розуміти «свободу» як щось сформоване Конституцією, а не Біблією. Не потрібно сумніватися в красі й законності створених людиною свобод, щоби ствердити, що Писання іноді закликає нас відмовитись від цих свобод заради Євангелія.

Павло, наприклад, здається щасливим відмовитись від своєї свободи заради любові до інших (1 до Коринтян 8:13). «Від усіх бувши вільний, я зробився рабом для всіх, щоб найбільше придбати», – пише він (1 до Коринтян 9:19). «Для слабих, як слабий, щоб придбати слабих. Для всіх я був усе, щоб спасти бодай деяких. А це я роблю для Євангелії, щоб стати її спільником» (1 до Коринтян 9:22—23). У цій позиції є така місіонерська сила! Навряд чи є краще свідоцтво, аніж відмова від своїх прав і свобод заради іншого.

Для християнського свідоцтва багато поставлено на карту під час COVID-19. Ми хочемо, щоб безбожний світ дивився на християн як на безвідповідальних розповсюджувачів вірусів, які ставлять власні свободи (почати збиратись якомога швидше, не носити масок, якщо це не є абсолютно обов’язковим) вище, ніж здоров’я своєї більшої громади? Чи ми хочемо, щоб вони дивилися на християн як на «слуг для всіх», готових відмовитись від своїх свобод заради любові до ближнього?

Якщо незначне роздратування від носіння маски може допомогти врятувати не лише життя, але й душі, більше здобути для Євангелія, то хіба воно того не варте?

Бретт Маккракен

Перекладено з: https://www.thegospelcoalition.org/…/4-reasons-wear-mask/

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Андрій Савич

Пастор церкви «Голгофа» м. Луцьк. Одружений, батько трьох дітей Магістрант програми «Біблійна душеопіка» КБС.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button