Варто замислитись

Фантастичний мініатюрний посадковий апарат

Коли астронавти опустилися на поверхню Місяця, вони не боялися, що на них нападуть місцеві мешканці, адже всі лунатики живуть на Землі. Вчені, що досліджують космос, давно виключили можливість життя на Місяці. Тому корабель, на якому подорожували астронавти, був побудований так, щоб можна було зробити м’яку посадку на плоскій поверхні Місяця, а після завершення запланованого дослідження обережно і повільно піднятися знову в космос і повернутися на Землю.

Але що, якби корабель опустився на потенційно населену планету? Яким мав би бути корабель? Щоб уникнути нападу від будь-яких чужорідних мешканців, він напевно мав би вміти швидко злітати в будь-якому напрямку. Для виявлення найменшої небезпеки корабель мав би бути оснащений складною комп’ютеризованою системою сканування. Пристрій для посадки мав би мати таку конструкцію, щоб корабель міг у будь-який час опуститися на будь-яку поверхню, включаючи гостре каміння і круті схили, або навіть сховатися під виступ скелі.

Нещодавно було виявлено, що мініатюрний прототип такого космічного корабля вже існує в країнах східної Європи. Операція, проведена за допомогою таємних агентів, допомогла виявити одного з прототипів. Однак, через невщухаючі суперечки з приводу історії походження корабля, дослідження з того часу майже не проводилися. Західні фахівці в області аеродинаміки, які вивчали знайдені моделі в лабораторії, і проводили на них льотні випробування, прийшли до висновку, що перед ними справжнє диво мініатюризації.

Ретельний аналіз показав, що корабель оснащений найскладнішими авіаційними приладами й посадочними пристроями. Однак суперечка виникла, коли було встановлено, що про існування цього крихітного десантного корабля було відомо вже давно, але сучасні вчені не поспішають визнавати його складну природу. Багато дослідників повністю виключають можливість того, що міні корабель з’явився на землі, копіюючи дизайн якоїсь позаземної істоти.

Їхня думка зводилася до того, що спочатку існувала менш ефективна модель, у якій зовсім випадково з’явилися два набори подвійних крил, верхніх і нижніх. Через мільйони років польотів за допомогою подвійних крил, нижні перестали функціонувати і на їхньому місці з’явилися звичайні згустки, синхронно вібруючі з іншими крилами. Сучасні дослідження показали, однак, що ці «звичайні згустки» – справжні вібраційні гіроскопи.

Це відкриття було дуже важливим для людства. До того як воно було виявлене, що гіроскопи, які використовувалися на низьколітаючих апаратах, як індикатори «повороту» і «горизонту», але для високолітаючих реактивних літаків цей тип гіроскопа здавався ненадійним. Вібраційний гіроскоп став своєчасним розв’язанням проблеми. У міні кораблях він складається з крихітного гнучкого стрижня, прикріпленого до центрального блоку живлення. На кінці цього стрижня знаходиться випукле утворення, яке є свого роду гирею. У польоті стрижень швидко коливається в фіксованій площині. Коли корабель повертається або перевертається, гіроскоп продовжує коливатися в тій же площині, і таким чином активує внутрішні сигнали, які перетворюються в комп’ютері.

Схожі статті

Для посадки на скелястих поверхнях, корабель оснащений спеціальними гачками. Сам механізм шасі має чотири присоски, які забезпечують антигравітаційну посадку.

І хоча розкриті ще не всі таємниці крихітного апарату, було встановлено, що він оснащений дуже тонкими приладами, серед яких показник швидкості вітру в мікроскопічні антени, встановлені на передній частині системи сканування. Працююча в різних напрямках система сканування є справжнє диво мініатюризації. Вона складається з тисячі візуальних датчиків, а також датчиків інфрачервоного й ультрафіолетового випромінювання, які виявляють рух, спрямований практично під будь-яким кутом.

Ця чудова система дозволяє кораблю приземлятися на нижньому боці нависаючих скель або прикріплятися до стель печер або будівель. Для утримування на поверхні по крихітних трубочках стікає клейка речовина, а коли корабель готовий злетіти, вона втягується назад.

Цей фантастичний міні корабель – відома всім нам домашня муха! Перед «авіаконструкторами, які бачать такі першокласні пристрої управління, упаковані в такому неймовірно маленькому просторі, відкрилася ціла нова галузь дослідження навігаційних приладів комах».

Якби комусь вдалося створити таке диво мініатюризації, його досягнення було б визнано всім світом і відразу б потрапило на сторінки газет і відомих наукових журналів. Однак коли Бог створив муху, Він лише коротко згадав про цей факт в першому розділі книги Буття. Після того як Бог створив всіх живих істот, у тому числі й літаючих, Він сказав, що це добре. Сучасне наукове товариство може лише поаплодувати досконалій роботі Бога.

Джерело: origins.org.ua

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дивіться також
Close
Back to top button