Економіка

Через війну прогнозується зниження доходів українців у 2022 році

Загалом номінальна заробітна плата українців у 2022 році зменшиться на 12 %, а реальна – на 27 %. Про це йдеться в інфляційному звіті Нацбанку.

Джерело: forbes

За даними різних опитувань, падіння зарплат у приватному секторі в травні становило від 25 % до 50 % у порівняні з довоєнним періодом, відзначають в НБУ.

За прогнозами Національного банку, у майбутньому, з відновленням економіки та пожвавленням попиту на робочу силу, номінальна заробітна плата зростатиме швидкими темпами та вже у 2023 році перевищить довоєнний рівень.

Водночас враховуючи інфляційні процеси, реальні зарплати на кінець 2024 року все одно будуть нижчими за довоєнний рівень.

Згідно з даними соціологічної групи «Рейтинг», у липні кількість українців, які втратили роботу, зросла на 4 %. Якщо в червні 35 % респондентів називали себе безробітними, то в липні цей показник зріс до 39 %. Половині працівникам скоротили зарплату на 10 % і більше. У 43 % зарплата не змінилася, у 9 % зросла.

Найбільше тих, хто відчув зниження доходів, серед тих, хто зараз працює дистанційно або частково, і підприємців. А серед державних службовців відносна більшість зберегла попередню зарплату.

Читайте також: 

57 % респондентів готові продовжувати працювати навіть за умови зниження зарплати, 40 % займають більш активну позицію (шукатимуть нову роботу). Останніх більше серед молоді, тих, хто працює в приватному секторі або працює сам на себе.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button