Новини суспільства

Українці готові пожертвувати своїм життям та здоров’ям заради України – дослідження

В Україні зросла частка тих, хто готовий пожертвувати своїм життям і здоров’ям заради України, вступаючи до лав збройних сил або воюючи в тилу, добровольчих формуваннях.

Джерело: varosh

Про це свідчать результати дослідження, яке 21-27 жовтня провів Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва на форумі Re:Open Zakarpattia 2022, повідомив аналітик фонду Петро Бурковський.

За словами аналітика, змінилося відношення, але частка залишилася незмінною – 22 %. Феноменально, як для країни, що страждає від агресії. З 25 до 30 % зросла частка тих, хто надавав військову допомогу: грошима, донорство тощо.

«Західним партнерам уже повідомили ці цифри, аби показати – українська громада настільки консолідована, що буде боротися до кінця. Питання не в територіях, а в людях, які чекають на звільнення», – каже експерт.

Бурковський зазначив, що перше опитування проводилося з 1 по 10 лютого 2022 року, друге – 21-27 жовтня в Запоріжжі та Миколаєві. Респондентам ставили такі запитання: «Росія зосереджує війська, готується до наступу. Якщо буде вторгнення, що ви будете робити?», «Яку роль ви бачите у відсічі російської агресії?».

Аналітик стверджує, що за результатами останнього опитування, у порівнянні з першим, кількість людей залишилася незмінною, хоча 5% сказали, що вже служать у військах оборони (Збройні сили, поліція, СБУ, Нацгвардія, добровольчі територіальні батальйони).

Він також повідомив, що в серпні-вересні цього року фонд провів складне і дуже цікаве дослідження в Миколаєві.

Схожі статті

«Це місто, яке від початку березня і до вчора перебувало під постійним російським тиском: було в облозі, щоденно обстрілювалося. Поставили таке запитання: «Чи вважають вони, що ЗСУ найближчі місяці звільнять Херсон» мешканцям, які залишилися проживати там.

Результати за 24 серпня-12 вересня. Очевидно миколаївці щось знали. 62 % сказали, що цілком можливо. Четверть відповіли – скоріше так. Скептиків була абсолютна меншість. Це говорить про єдність, стійкість. Люди об’єднані вірою в перемогу. Віра є вища за етнічну, конфесійну належність, попри те, яку мову вважають рідною, якого віку, статі», – розповів Петро Бурковський.

Експерт додав, що ще до початку активної операції на Херсонщині, яка почалася 31 серпня, люди вже побачили зміни. Миколаїв є базою для українського угруповання військ на півдні. Під натиском українських військ окупанти втекли. Певною мірою це сталося тому, що безпосередню участь у цій операції брали мешканці Миколаївської області.

Читайте також:

Крім того, до кінця року експерти планують провести дослідження на Закарпатті, адже, за словами Бурковського, після міграції такої кількості людей (за неофіційними даними населення зросло на третину), буде цікаво дізнатися, до чого призведе таке явище.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button