війна

Війна залишила сотні тисяч українців без даху над головою: які заходи вживаються для компенсації

Станом на лютий 2023 року пошкодження інфраструктури України в результаті широкомасштабного вторгнення Росії завдало збитків на суму 143,8 мільярда доларів за відновною вартістю.

Джерело: obozrevatel

Найбільша частина цих збитків на суму 53,6 мільярда доларів припадає на зруйновані житлові будинки. Компенсація цих збитків буде доступна, в тому числі з можливістю отримання житлових сертифікатів або оплати ремонтних робіт.

За даними Київської школи економіки (КШЕ), руйнування задокументовано, включно з інформацією про пошкодження або зруйнування понад 150 000 житлових будинків. Це включало різні типи будівель, такі як приватні будинки, багатоквартирні комплекси та гуртожитки.

«На другому місці за сумою завданих збитків – сфера інфраструктури. За підсумками року повномасштабної війни збитки цій сфері оцінюються у 36,2 млрд доларів», – розповідають у КШЕ.

У звіті Київської школи економіки зазначено, що конфлікт призвів до руйнування або пошкодження понад 25 тисяч кілометрів доріг державного та місцевого значення, а також 344 мостів і мостових переходів. Промисловість і підприємства також зазнали збитків на суму 11,3 мільярда доларів, тоді як енергетичний сектор зазнав збитків на суму 8,1 мільярда доларів.

Освітня галузь також зазнала значних збитків на суму 8,9 мільярда доларів. У тому числі пошкоджено або знищено майже 1,5 тис. закладів середньої освіти, 909 дошкільних закладів, 528 вищих навчальних закладів.

Отримати компенсацію за пошкоджене майно майже неможливо

Тим часом президент України Володимир Зеленський схвалив закон, який запроваджує державний реєстр майна, знищеного чи пошкодженого війною, і визначає процес компенсації від держави. Однак, отримати компенсацію за пошкоджене майно буде складним процесом. Натомість будуть запропоновані альтернативні способи компенсації, такі як житлові сертифікати або оплата ремонтних робіт.

Згідно з поясненнями Железняка до документа, право на компенсацію матимуть громадяни України, які є власниками майна. Однак деякі особи не будуть брати участь, зокрема особи, які перебувають у санкційних списках, особи, які мають судимість за вчинення злочинів проти нацбезпеки, та їхні спадкоємці.

Закон діятиме протягом трьох років після припинення чи скасування воєнного стану в місці знаходження пошкодженого об’єкта. Компенсація надаватиметься лише за знищене або пошкоджене майно, починаючи з 24 лютого 2022 року.

«Закон не поширюватиметься на об’єкти, які на дату запровадження воєнного стану були на тимчасово окупованій території», – зазначив перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

Така ж схема відшкодування пропонується лише для пошкодженої або зруйнованої житлової нерухомості, до якої можуть входити квартири, житлові приміщення типу гуртожитків, дачні та садові будинки, будинки садибного типу, будівельні майданчики з опорними та зовнішніми конструкціями.

Читайте також:

OBOZREVATEL інформує, що аграрний сектор України зазнав значних прямих збитків у результаті війни Росії проти України, які оцінюють у близько 6,6 мільярда доларів. Це становить понад половину загальних збитків у 13 мільярдів доларів втрат усього бізнесу.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 4-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button