Варто замислитись

Чому істина важлива?

Дуже багато культурних дебатів, які точаться навколо нас і привертають нашу увагу, є результатом суперечки між визначеннями істини. Усі ідеї мають наслідки, особливо наші уявлення про правду. Велике значення має те, чи істина взагалі існує, чи можна пізнати істину і як ми маємо думати про тих, хто відкидає істину.

П’ятдесят років тому, у своїй епохальній дискусії про хід західної історії, Френсіс Шеффер запропонував те, що він назвав «простим, але глибоким правилом» щодо істини: «Якщо немає абсолютів, за якими можна судити про суспільство, тоді суспільство є абсолютним».

Навіть короткий погляд на півстоліття, що минуло з моменту його написання, показує, наскільки він мав рацію. Через втрату віри в існування істини наші культурні розмови стають дедалі розрізненими та незв’язними, наше бажання вислухати один одного, здається, зменшується з кожним днем, а корпоративні, політичні та інші культурні активісти охоче працюють, щоб нав’язати всім свої погляди. І хто скаже, що вони неправі, якщо ніщо справді не є істиною?

Як і Шеффер, Чак Колсон часто звертався до ідеї «справжньої правди», ідеї про те, що правда існує незалежно від людей і наших суперечливих думок. Принаймні теоретично це забезпечило спосіб перевірити, хто правий, а хто ні. Відмовившись від ідеї реальності істини та нашої здатності її пізнати, ми не знайшли обіцяної свободи та толерантності. Натомість ми отримали хаос, конфлікти та примус. «Істина» належить тим, хто має суспільну владу вирішувати.

Останніми роками багато християн або відмовилися від поняття істини, або втратили пріоритет, ставлячи особистий досвід над тим, що Бог відкрив про Себе та Свій світ. Багато років тому Чак Колсон попереджав у своїй книзі «Віра», що християни не повинні відмовлятися від ідеї істини або применшувати її важливість, навіть у спробі отримати ширше слухання. Християнство має значення саме тому, що воно істинне. Якщо це неправда, це не має значення. Ось що каже Чак Колсон:

Чому істина має таке велике значення? Бо Церква просто не може бути Церквою, не будучи на боці істини. Ісус прийшов як поборник істини й тих, хто на боці правди. Без розуміння цього Церква не може навіть представити Євангеліє. Без правди вона вдається до терапії й має пацієнтів, а не учнів.

Значна частина відступу християнства від істини або пом’якшення нашого свідчення на Заході була вмотивована благими намірами — не образити чи засуджувати, бажання відчути більш особистий зв’язок з Богом і зробити християнство більш відповідним і культурно прийнятним. Історія християнства, включаючи сплеск віри в Третьому світі сьогодні, показує зворотне. Хоча ми завжди хочемо бути чутливими до інших культур, ми не можемо бути кооптованими ними.

Ранні християни, які лікували жертв чуми, безумовно, не сприймали язичницьку культуру. Вони також не намагалися зробити християнство більш актуальним і завоювати серця імперії; вони просто дотримувалися істини своєї віри — що кожна людина створена за образом Бога і тому має гідність. Завдання цього покоління, як і кожного покоління, полягає в тому, щоб зрозуміти християнство як повний погляд на світ і місце людини в ньому, тобто як істину. Якщо християнство не є правдою, то воно ніщо, а наша віра лише сентиментальність.

Наступного четверга Центр Колсона проведе розмову про правду з Лі Стробелем, автором класичної книги «Справа про Христа», і Бреттом Канклем, засновником президента MAVEN, організації, яка прагне донести правду до наступного покоління. Ця розмова є темою третього щорічного симпозіуму Великих озер із християнського світогляду, який відбудеться 4 серпня в прекрасному Мистецькому центрі Великих озер у Бей-Гарборі, штат Мічиган. Під час заходу я наполягатиму на тому, що правда має значення, Бретт обговорюватиме, як ми можемо відновити впевненість в ідеї істини в цю скептичну епоху, а Лі Стробел представить аргументи на користь правди.

Участь особисто або онлайн абсолютно безплатна. Місця для особистої зустрічі майже заповнено, але ще є вільні місця для трансляції події в прямому ефірі. Ви повинні зареєструватися, щоб отримати доступ, але завдяки щедрості місцевих жертводавців цей симпозіум пропонується абсолютно безплатно.

У світі, де багато людей заперечують існування істини, щоб навчитися чітко й впевнено жити за нашою християнською вірою, ми повинні мати тверде уявлення про правдивість Євангелія. Знову ж таки, будь ласка, приєднуйтеся до нас онлайн, оскільки ми разом працюємо для більш правдивого світу.

Автор: Мадлен Кайпер

Джерело: christianheadlines.com

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button