Новини суспільстваХристиянські новини

У Верховній Раді презентували факсиміле "Реймьского Євангелія"

До дня працівників дипломатичної служби у Верховній Раді України відбулася презентація факсиміле “Реймського Євангелія”. Відкрила експозицію генеральний директор Національного заповідника “Софія Київська” Неля Куковальська, повідомляє DT.UA.
Майже тисячу років тому в книгописній майстерні Софії Київської було переписано книгу, яка в подальшому стала священною не лише для Руси-України, але й для Чехії та Франції. Нині ця книга відома під назвою “Реймське Євангеліє” (за місцем свого теперішнього перебування – у французькому місті Реймс).
У 2019 році у рамках видавничого проекту “Повертаємо в Україну культурну спадщину” Національний заповідник “Софія Київська” та видавництво “Горобець” за підтримки Українського культурного фонду повернули цю пам’ятку до України у вигляді двотомного видання.
Перший том містить факсимільне відтворення усіх сторінок рукопису, а у другому опубліковані результати сучасних досліджень пам’ятки українськими науковцями. Саме завдяки сучасним дослідженням вдалося визначити, що ця книга була написана у першій половині ХІ ст. у Києві, а у тексті кириличної частини містяться виразні риси тогочасної української розмовної мови, які знайшли продовження у пізніших українських рукописних пам’ятках.

Тому сьогодні “Реймське Євангеліє” сміливо можна назвати найдавнішою українською пам’яткою. Все це дозволяє переконливо пов’язати “Реймське Євангеліє” з особою Анни Ярославівни, донькою великого київського князя Ярослава Мудрого, французькою королевою – дружиною Генріха І. Помолившись у Святій Софії напередодні свого від’їзду до далекої Франції, Анна взяла із собою Святе Писання. З того часу книга стала ще й символом налагодження дипломатичних відносин між двома країнами.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

2 Коментарів

  1. А ще набагато було би краще й благодатніше, якби до цієї благословенної, зціляючої і спасаючої – живої ЄВАНГЕЛЬСЬКОЇ віри у всемогутнього й милостивого Господа Ісуса Христа ЗНОВУ повернулися й навернулися: і Україна, і Чехія, і Франція і, загалом, уся Європа! Амінь. :)

  2. Сповіщення: Королева Анна і Реймське Євангеліє єднають Україну зі світом

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!