1
Поширень
Pinterest WhatsApp

Привіт, Різдво ! Щороку чекаєш тебе, як дитинства! Яскраві вогники, подарунки у строкатих обгортках, ялинки, вертепи, коляда і тепле світло церковного подвір’я… а ще кутя, мандарини і гучне «Христос народився!». І ангели. Чогось, найбільше мені подобались саме вони. Білі, яскраві, з паперу, з картону, на ялинках, на вітринах, люди переодягнені в ангелів. Мене завжди зачаровували ці створіння. Хто вони такі? Символ чистоти і сили, Божої допомоги та захисту.

Якось так само собою склалося, що ми говоримо про них на Різдво, бо у це свято вони проявили себе найбільше. Нумо згадаймо. Спочатку ангел з’явився Діві Марії і сказав їй, що вона народить Месію. Потім янгол з’явилося  Йосипу і підтвердив йому те саме. А далі почалася просто ангельська спецоперація:  один з них сповістив пастухів про народження Ісуса Христа, а за ним пастухи побачили величезну кількість цих чудових створінь, які хвалили Бога і промовляли: «Слава Богу на висоті і на землі мир, у людях добра воля!» (Луки 2:14). Я впевнений, що ці слова відомі більшості читачів. Мені завжди кортіло зрозуміти: що то за така вистава була? Безліч разів від проповідників та священників я чув про те, що то був «хор ангелів». То це був концерт? То чому такий гарний концерт був лише для кількох бідних, неосвічених пастухів? Ви колись думали про це? А от мені це питання не давало спокою багато років. Що вони насправді там робили?

І одного разу я знайшов відповідь. Звісно ж, у Біблії. Вам цікаво дізнатися?

У євангелії від Луки ця подія описується так: «І ось раптом з’явилася з Ангелом сила велика небесного війська, що Бога хвалили й казали: Слава Богу на висоті  і на землі мир, у людях добра воля!». Мене зацікавило, чому ж тут вживається слово «військо». А як же хор? Я подивився, що ж там, в оригінальному грецькому варіанті? Виявляється, в цьому тексті там, де нам переклали як «військо»,  вжито давньогрецький військовий термін «στρατιά» (Стратіа), який буквально означає «армія у військовому поході». Оце так! То виходить, що перед очима пастухів на кілька хвилин відкрився духовний світ, який зазвичай для нас невидимий, і вони побачили не хор…, а справжнє військо у справжньому військовому поході, тобто на війні! І в цей момент картина мирного різдвяного неба змінилася для мене назавжди. Не було ніякої концертної трупи, шоу, ніякого концерту і веселощів. Була битва. Велика, потужна, може,  найбільша в історії.

Ця історія дещо привідкриває перед нами духовний світ і те, що там відбувається. Виявляється, що ангели – не просто ялинкові прикраси, а воїни з мечами, які ведуть війну з дияволом та його слугами – демонами.  Їхнє завдання – забезпечити виконання того, що задумав Бог. І так завжди і всюди. Там, на полях Вифлеєму у бідній стайні для худоби,  мала статися подія, яка назавжди змінить історію людства. Ісус Христос мав народитися у світ, щоб принести надію і можливість кожній людині отримати прощення гріхів та життя вічне. Як гадаєте, чи бажав диявол, щоб це сталося? Як гадаєте, чи знав він,  де це станеться? Чи готувався він? Чи хотів знищити те Маля, яке мало народитися? Думаю, що він зібрав всі свої темні сили там, у Вифлеємі, щоб не відбулася така світла і радісна подія, як Різдво. І тут приходять вони. Ангели. Яскраві, білі, з мечами. Їх безліч! Вони оточують той бідний хлів, де знайшли притулок Марія та Йосип. Оточують поле навколо. Займають позиції по периметру. Виставляють патрулі. Вишиковують основні сили. Вони готові захистити те Дитя, бо це вкрай важливо для Бога. Вкрай важливо для кожного з нас! Битва починається… і жоден ворог не наблизиться до того місця. Бо там Ангели.

Ось що побачили пастухи, яким було дозволено на мить зазирнути у невидимий світ. Тепер ви розумієте?

Це велике відкриття наштовхнуло мене на кілька думок. Хочу поділитися ними з вами, дорогі читачі.

Перш за все, якщо для здійснення Божих планів потрібна була така серйозна підготовка тоді, то хіба щось змінилося сьогодні? Кожен з нас має плани, мрії і бажання. Зробити щось добре, здійснити якусь хорошу важливу справу, яка щось змінить в цьому світі і зробить його трішечки кращим. Але щоб це відбулося і справдилося, необхідно, щоб Бог підготував це місце і всіх, хто залучений  в цьому. В прямому сенсі. Бо є той, хто не бажає, щоб цей світ ставав кращим. І нам потрібний захист і охорона коли ми воюємо на стороні Бога. І знову в прямому сенсі. І тут стає зрозумілим ще одне християнське поняття – молитва. В дитинстві я часто думав – ну навіщо молитися?  Невже всемогутній Бог не знає все сам? Так і сьогодні думають дуже багато людей. Але коли ми молимося, ми свідомо визнаємо владу Бога над нами і над нашою ситуацією. І Бог посилає ангелів. Посилає захистити нас, прикрити небесними військами те місце, де мають здійснитися події, про які ми просимо. А коли ми не молимося, ми намагаємося самі йти туди, де всім керує темна армія. А потім ми дивуємося своїм розчаруванням та невдачам. Розумієте,  що робить молитва?

І ще одне. Мене дуже зацікавило у вищезгаданому уривку те, що робили ті ангели. Вони співали. А головне, що саме вони співали! Якщо там була війна і велика битва, то до чого тут співи? Чому пастухи не побачили,  як ангели вимахують величезними вогняними мечами? Чому не б’ються? А тоді я зрозумів. Вони все ж таки б’ються! І використовують найпотужнішу зброю, яку тільки мають. Вони хвалять Бога! Це, мабуть, найважча артилерія у духовному світі. І ця зброя повністю нам підвладна. Ми можемо використовувати її, щоб потужно впливати на духовну війну навколо нас. Диявол боїться слави Божої, як вогню. І його слуги теж. Тож чим більше ми віддаємо Богові славу і хвалимо Його, тим більше ми допомагаємо ангелам навколо нас у битві за нас самих. Тож, давайте славити Бога. В піснях, як ті ангели, своїми словами, дякувати Йому за все,  що маємо і бачимо довкола. Тепер бачите, яку потужну зброю ми маємо?

З самого дитинства я любив і чекав Різдво. Щороку. Ця незабутня атмосфера свята та веселощів! Феєрверки  та різні смаколики, ялинки, ведмедики, санчата та подарунки. І ангели… Вочевидь, тоді вони все ж таки виграли ту битву, бо ми маємо Різдво. Маємо народженого Месію.

Але для мене вони більше не ялинкові прикраси, а світлі Воїни. Вони принесли нам Свято на своїх сильних крилах і першими сказали, що… Христос Народився!

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте журналістів slovoproslovo.info!

Кожне пожертвування має значення

Криза та епідемія – час, коли достовірна інформація життєво важлива. Але криза – це час, коли незалежні християнські медіа (а саме вони надають християнський погляд на все, що відбувається) дуже вразливі. Ваша підтримка важлива для нас і дозволить нам і далі робити нашу роботу.

Кожен внесок, неважливо наскільки великий він чи маленький, – це голос на підтримку християнської журналістики. Дякуємо!

Пожертвувати

Виберіть варіант, який вам найбільше підходить. Щиро дякуємо вам за вашу щедрість! .

Пожертву із-за кордону можна надсилати на картковий рахунок:

5168 7427 1505 4262 (JAKOBCHUK ANATOLIJ)

IBAN: UA343052990000026204691061008

Попередня стаття

У Верховній Раді презентували факсиміле "Реймьского Євангелія"

Наступна стаття

Міська рада Рівного заборонила проводити ЛГБТ-марші у місті

Немає коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *