СвітХристиянські новини

У Великобританії виправдали лікаря-християнина Річарда Скотта

Генеральна медична рада Великобританії (GMC) прийняла рішення не вживати ніяких заходів проти лікаря-християнина Річарда Скотта, який молиться за пацієнтів і розповідає про свою віру під час консультацій.

Тримісячне розслідування, розпочате у зв’язку зі скаргою, поданою Національним світським суспільством (NSS), завершилося рішенням на користь 59-річного лікаря Річарда Скотта.

Скарга була подана у зв’язку з «стурбованістю тим, що лікар Скотт молиться і проповідує про Ісуса Христа під час консультацій».

У листі до доктора Скотта GMC повідомив, що «немає переконливих доказів», що він нав’язував свої особисті релігійні переконання потенційно вразливим пацієнтам.

«Ні від одного пацієнта немає жодного повідомлення чи скарги на практику лікаря Скотта. NSS відправила анонімний звіт про те, що лікар Скотт нібито висловив свої релігійні переконання “дуже уразливому пацієнту”, – йдеться в повідомленні GMC. – Немає жодних доказів того, що Річард Скотт говорив про свою віру в ситуаціях, коли пацієнт заявляв, що він не хоче обговорювати ці питання, або що він продовжував обговорювати віру після того, як пацієнт сказав, що не вітає таке обговорення».

Лікар Скотт був радий результату, але сказав, що розслідування було «абсолютно зайвим»:

«З самого початку було ясно, що NSS націлене не тільки на мене і мою практику, а й на свободу християнських фахівців по всій Великобританії ділитися своєю вірою на робочому місці. Я сподіваюся, що це рішення буде означати, що іншим християнським лікарям не доведеться проходити подібні випробування».

Андреа Вільямс, виконавчий директор Християнського юридичного центру, сказала, що вирок означає, що лікарі віри можуть «виконувати свою роботу без страху»:

«Результат цієї справи не тільки дає впевненість християнським лікарям і фахівцям з усієї Великобританії в тому, що вони можуть ділитися своєю вірою на робочому місці, але також дає чіткі вказівки щодо того, як вони можуть ділитися цим, не побоюючись втратити роботу, — сказала вона. – Лікар Річард Скотт — чудовий лікар, якого люблять і поважають в суспільстві, особливо його пацієнти. Саме через християнську віру його турбота про пацієнтів виходить далеко за межі медичного кабінету».

У листі, відправленому лікарю Скотту, Генеральна медична рада запропонувала йому документувати будь-які пов’язані з вірою обговорення з пацієнтами та обмежити молитви відповідно до рекомендацій GMC про особисті переконання.

В інструкції вказується, що медичні працівники не повинні ділитися своїми особистими переконаннями з пацієнтами «способами, які використовують їх уразливість або можуть заподіяти їм страждання», а обговорювати їх можуть, тільки «якщо пацієнт запитує про них безпосередньо або дає зрозуміти, що вітав би таке обговорення».

Джерело: christiantoday

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button