Топ

Христос Воскрес!

Христос воскрес! Воістину воскрес! Ми чомусь звикли так вітати один одного лише один раз в рік. Апостольська церква завжди так віталась, і причому з вигуками радості: «Христос воскрес! Воістину воскрес!»

У своїх промовах апостоли завжди включали істину про воскресіння Христа, що ми бачимо з проповідей, які сказані після дня П’ятидесятниці.

Що надихало їхні проповіді? Факт воскресіння Ісуса з мертвих! Перші, хто приніс цю радісну вістку, були жінки. Вони пішли рано вранці в день воскресіння помазати тіло Христове. Побачивши Ангела, вони сильно злякались, але він сказав їм: «А Ангол озвався й промовив жінкам: Не лякайтеся, бо я знаю, що Ісуса розп’ятого це ви шукаєте. Нема Його тут, бо воскрес, як сказав. Підійдіть, подивіться на місце, де знаходився Він. Ідіть же хутко, і скажіть Його учням, що воскрес Він із мертвих, і ото випереджує вас в Галілеї, там Його ви побачите…» (Мат. 28:5-7).

Так, дорогі читачі, воскресіння Христа – основа нашого спасіння. Якби Христос не воскрес, тоді смерть на Голгофі є лише трагічним кінцем невдалої місії Ісуса.

Якось, під час зустрічі, федеральний канцлер Конрад Аденауер запитав у відомого проповідника Біллі Грема: «Пан Грем, з усіх подій, яка подія на землі найважливіша?» І перш, ніж він відповів, канцлер дав відповідь сам. Він сказав: «Воскресіння Ісуса Христа. Якщо Він – живий, тоді є надія для світу. Якщо ж Він – мертвий, тоді я не бачу ні найменшої надії на нашому горизонті». Він сказав також, що свідків цієї події є дуже багато, і коли він піде у відставку, то хотів би вивчати і збирати ці свідоцтва.

Так, Христос – живий і Йому під силу будь-які труднощі та проблеми, які виникають у людства зараз. Перш за все, Він може справитись з тиранією, яку одні люди нав’язують іншим. Чи задумувались ми над тим, що Його сила охоплює весь світ: «Бо Дитя народилося нам, даний нам Син, і влада на раменах Його…» (Ісаї 9:5). Він не відмовився від влади над людством. Він – вершитель історії. Він був і залишається Царем. Тільки от ми змінились… Ми відмовились бачити Його володарем світу фізичного, матеріального і духовного. Та саме Він керує помислами сердець та володарями світу.

Схожі статті

Справжня радість базується на відносинах з Богом, а не на зовнішніх обставинах. Які чудові слова Христа: «Це Я вам говорив, щоб радість Моя була в вас, і щоб повна була ваша радість!» (Івана 15:11). Різні ідеї, погрози, насмішки, атеїзм та песимістичні прогнози – ніщо і ніхто не може відняти цієї радості від християнина.

Туди, де ворогують народи, національності, може прийти Христос і принести зцілення. Духовне пробудження сьогодні, як це було в минулому, може спричинити позитивні соціальні зрушення по всьому світові. Отже, воскреслий Христос є відповіддю на соціальні потреби людей.

Звичайно, ми не можемо своїми силами любити ближнього і налагодити стосунки. На християнській етиці власними зусиллями ми не зможемо збудувати щасливого життя. Потрібна жива віра! І розкаяння в гріхах та навернення до Господа – народження вдруге – дає вам небесну силу любити! Навіть ворогів.

Добра Новина для винного грішника починається з Ісуса Христа. Він залишив славу, яку мав до початку часів і зійшов на землю, ставши людиною для однієї мети: спасти грішне людство. Там на Голгофі, Він зайняв наше місце і переніс те, що ми заслужили. Вся лють Божого гніву проти гріха звалилась на Його Сина Ісуса Христа заради нас

 Але це не є саме по собі Доброю Новиною – не вистачає головного. Апостоли проповідували Христа і причому розп’ятого, але вони не закінчували цим. Ні, вони проповідували і Христа воскреслого.

Євангеліє каже кожній людині, без винятку, що він гине у гріхах, але і надає людині можливість спасіння, прощення гріхів і вічне життя.

Мій друже, якщо ти в гріховному стані, то сьогодні ти можеш спастися. Ти пережив моральну невдачу, але ти можеш бути прощеним і мати перемогу над гріхом. Всі наша природа спотворена гріхом до основи, але Бог передбачив для нас повне викуплення і пропонує нове життя вірою в Ісуса Христа.

Гарантією, що це все реальність, а не людська видумка, є воскресіння Ісуса Христа – це дає впевненість тому, хто вірою прийме спасіння, яке здійснив для нас Бог, що ніхто і ніщо не може нас відлучити від Божої любові. Спасіння – вічне. Життя, яке Христос пропонує – вічне, як Ісус Сам сказав, що тих, хто належить Йому «… ніхто їх не вихопить із Моєї руки» (Ів. 10:27-29).

Уявімо собі таку картину, що на місце винного злочинця пішла невинна людина, щоб взяти на себе його покарання. Невинний знав, що той був винуватий і якщо йому довести свою невинуватість, він має видати свого друга. Тому невинний вирішив взяти всю провину на себе. Припустимо, що злочин був не дуже серйозним, але, тим не менше, злочин вимагає покарання і суддя засудив невинного на рік ув’язнення. Як на це реагуватиме винуватий? Адже він на волі, а інший сидить замість нього. Він заслужив це покарання, але той зайняв його місце. Можливо, що він відвідав його у в’язниці і той, який сидить замість нього, скаже йому: «Ти знаєш, я зайняв твоє місце, ти вільний, не турбуйся за мене, я не жалкую, що так вчинив».

Більше про воскресіння Ісуса:

Проходить рік, термін закінчився. І ось, йдучи по вулиці, він помітив, що йому на зустріч йде та людина, яка сиділа в тюрмі замість нього. Він підбіг до нього і з подивом запитує: «Що це означає?» – «Це означає, любий друже, що тобі немає чого боятися більше. Термін вироку закінчився, ніхто більше тебе засудити не може».

Так наш Спаситель поніс весь наш гріх на Голгофському хресті і ми, будучи винними, тепер вільні. Воскресіння Христа є запевненням того, що питання нашого гріха навіки вирішене. Як можна відмовитися від такого спасіння? Воно не тільки дарується, але дається з повною гарантією. І гарантію дає той факт, що Христос воскрес!
Ти запитаєш друже: що від мене потрібно? Воно дуже дороге, щоб купити, тому ти маєш прийняти спасіння як подарунок. А як прийняти? Уважно прочитай слова апостола Павла, це все, що від тебе потрібно: «Бо коли ти устами своїми визнаватимеш Ісуса за Господа, і будеш вірувати в своїм серці, що Бог воскресив Його з мертвих, то спасешся» (Рим. 10:9).

Це все, зроби так і будеш спасенний. Нехай Господь тобі в цьому допоможе.

Ярл Пейсті 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button