Новини суспільстваХристиянські новини

Як документувати релігійні переслідування в Криму та на Донбасі

Майстерня «Як документувати релігійні переслідування на окупованих територіях України» відбулася в Києві за участі релігійних діячів, адвокатів та активістів громадських організацій. 
Захід відбувся 11 грудня в Києві в рамках Круглого столу з релігійної свободи в Україні та Національної правозахисної НеКонференції, повідомляє ReligiousFreedom.in.ua
Спікерами майстерні були Олександра Романцова, виконавча директорка Центру громадянських свобод, та Олексій Біда, керівник Центру документування Української гельсінської спілки з прав людини.
Олександр Заєць, модератор Круглого столу, голова правління Інституту релігійної свободи

Документування і поширення (в допустимому обсязі) інформації про релігійні переслідування важливо для того, щоб ці злочини не залишилися непоміченими та безкарними, щоб зусиллями міжнародного співтовариства захистити життя і права віруючих, сприяти відновленню релігійної свободи і поверненню церковного майна.

Учасники майстерні отримали базові знання з методології документування фактів релігійних переслідувань, їх безпечного зберігання і способів поширення тією мірою, щоб не зашкодити віруючим на окупованих територіях України, але допомогти захистити їхні права.

“Важливо не лише документувати кожен факт релігійних переслідувань на окупованих територіях України, але й доводити ці справи до суду, в тому числі до судів міжнародної юрисдикції, засвідчувати юридично факти злочинів на релігійному ґрунті. Лише у такий спосіб можна захистити права і життя віруючих, які зазнають утисків”, – поділився враженнями після майстерні архієпископ Сімферопольський і Кримський Православної Церкви України Климент, голова Православної місії допомоги жертвам порушення прав людини та особам, позбавленим волі.

Майстерня була організована за підтримки Центру громадянських свобод, Посольства Великої Британії в Україні та Інституту релігійної свободи.

Цей захід став першим виконаним завданням з Плану спільних дій, розробленому учасниками Круглого столу з релігійної свободи в Україні під час засідання 18 листопада 2019 року.

Джерело: Інститут релігійної свободи

[sc name=”futerblock” ]  

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button