Домашня»Актуальне»Церква і коронавірус: як діяти християнам

Церква і коронавірус: як діяти християнам

10
Поширень
Pinterest WhatsApp

Фактор раптовості, як «чорний лебідь», епідемія коронавірусу, увірвалася в суспільство. У стислі терміни спалах нової хвороби вийшов на перші шпальти новин, посіявши паніку і страх. Змінюються плани, падають фондові ринки, напружуються політики, і аналітики, намагаються прорахувати, чи надовго вірус, як буде розвиватися економіка, скільки людей захворіє?

Хоча новий вірус, який уже отримав назву COVID19 – не найнебезпечніша хвороба у світі, віруючим все ж необхідно визначитися, що робити і як себе вести.

Християнам, в ці дні, не варто проявляти байдужість до переживань людей, прикриваючись Божим захистом або особливою ​​вибраністю. Церква існує не в глушині лісовій, а в середовищі свого суспільства, спільно з іншими проходячи виклики, діючи з вірою, любов’ю і співчуттям.

Два приклади мені показують діаметрально протилежні позиції, які можуть мати віруючі: негативний і позитивний.

Перший – в діях віруючого з однієї південнокорейської секти, яка по дурості стала рознощиками коронавірусу у своїй країні, поклавши динаміку для національної епідемії.

Другий – в діях каппадокійського архієпископа Василія Великого, який у своєму столітті крім духовної роботи створив перший в церковній історії містечко для милосердя, де дбали про хворих.

Церква завжди має можливість обрати найкраще і вічне, коли приходять труднощі. Ось чому треба для себе вирішити, що християнські структури (церкви та служіння) і їхні учасники можуть зробити в питанні протидії можливим вірусним небезпекам?

Перемагайте страх, не допускайте паніку.

Паніка робить набагато більше зла, ніж будь-який вірус! Пам’ятайте слова Христа, що: “коли люди будуть мертвіти від страху й чекання того, що йде на ввесь світ …” (Лук.21: 26). Це поразка не від самого лиха, а від очікування його! Тому важливо стверджувати людей в справжній вірі в Бога й остуджувати запалені новинами уми. Страх не повинен керувати церквою, яка сама покликана бути сіллю і допомагати стабільності суспільства.

Несіть людям здоровий глузд і говоріть правду

Деякі заквашені теоріями змови, а в голові у них – інформаційний сумбур. Страх і дурість – часто від незнання. Ось чому Христос говорив: «пізнаєте правду, і правда зробить вас вільними» (Ів.8: 32).

Я вважаю, що вільна від страху церква покликана говорити з людьми прямо і допомагати їм зрозуміти правду про вірус. Нагадайте віруючим, що потрібно частіше мити руки; як постаратися захищатися від вірусу; розкажіть про правильну поведінку в разі зараження й інших «основи». Розсудливість – на 50% вже успіх у цій битві.

Дійте превентивно

Наставте людей, що мають симптоми зараження або побували в спілкуванні з хворими не ризикувати іншими. Нехай краще вони візьмуть паузу, щоб не заражати оточуючих

Встановіть в церкві спреї з розчином для обробки рук. Якісно обробляйте приміщення.

Направте свої зусилля в сферу милосердя та благодійності. Можливо, є люди, кого зачепив не сам вірус, а економічні наслідки від нього.

Постарайтеся обговорити з фахівцями набір рекомендацій, які може здійснити церква. Враховуйте не тільки питання здоров’я людей, а й проведення церковної діяльності в умовах, що змінюються. Знайдіть ідеї, і завжди пам’ятайте: церква здатна витримати будь-які випробування і залишатися переможцем.

Слідкуйте за оголошеннями державних служб

Майже у всіх країнах державні структури вводять певні обмеження. Це стосується карантину й іноді – проведення масових заходів і подорожей. Краще заздалегідь знати про виникаючі заборони, щоб намічені конференції або заходи не скасовувати в останній момент. Але при цьому перевіряйте інформацію, часто вона буває помилковою або неправильно зрозумілою.

Використовуйте інтернет для спілкування і можливих трансляцій

Якщо ваш регіон охоплений сильним рівнем епідемії й з цієї причини християн в церквах менше, то підтримуйте їх через інтернет. Давайте людям змогу бути з вами на зв’язку, отримувати проповіді й під час вимушених обмежень. Ці та подібні рішення можуть бути при складних обставинах, але вони не назавжди, а переваг від них більше, ніж незручностей. Тому адаптується і шукайте ідеї від Бога!

Не звинувачуйте тих, які захворіли, не конфліктуйте

Як відомо, в середньовіччі великі нещастя посилювали прагнення людей знайти їхніх ​​винуватців. Явище отримало стійку назву, що застосовується і нині: «полювання на відьом».

Не повторюйте помилки середньовіччя, не ганьбіться! Не треба пояснювати епідемію гріхами окремих людей, народів або релігій. Краще проявіть любов і співчуття до тих, хто хворий чи постраждав від епідемії. Ставтеся до будь-якого періоду з розумінням, бо і він у Божих руках.

Моліться

Сьогодні у суспільства немає відповідей на ці запитання. Цілком можливо, що влітку все припинитися, а пізніше й з’являться методи лікування. А може навпаки, країни вступають в нову епоху боротьби з незвіданою хворобою, і криза атакує людство з усіх боків. Вчені розвивають широкий діапазон варіантів розвитку ситуації.

Християни ж, визнаючи невизначеність, все одно залишаються у вузькому шляху проходження за Христом, зазначено, що треба молитися завжди й не занепадати духом (Лук.18: 1)

Можна змінювати відповідальних, змінювати методи лікування і захист, але молитву не замінити нічим! Вона відображає нашу християнську відповідальність.

Моліться про здорових і хворих, про свою країну і держави, які переживають епідемію. Просіть про мудрість для держслужбовців, лікарів і пасторів. Молитовно Противтесь страху і всім силам, які його породжує. Нехай цей час стане шансом для хто знає Бога побачити крихкість земного життя і в смиренні знайти порятунок у Христі.

Не коронуйте коронавірус! Залишайтеся вірні Царю царів!

Автор: Денис Подорожний

Джерело: https://telegra.ph/Cerkov-i-koronavirus-chto-delat-vo-vremya-ehpidemii-03-07?fbclid=IwAR0pekWesyOYgJ_BPvzFrSAsIl2rOOt2urvKL53QthmIg8TNC65BZe961Ic

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте журналістів slovoproslovo.info!

Кожне пожертвування має значення

Криза та епідемія – час, коли достовірна інформація життєво важлива. Але криза – це час, коли незалежні християнські медіа (а саме вони надають християнський погляд на все, що відбувається) дуже вразливі. Ваша підтримка важлива для нас і дозволить нам і далі робити нашу роботу.

Кожен внесок, неважливо наскільки великий він чи маленький, – це голос на підтримку християнської журналістики. Дякуємо!

Пожертвувати

Виберіть варіант, який вам найбільше підходить. Щиро дякуємо вам за вашу щедрість! .

Пожертву із-за кордону можна надсилати на картковий рахунок:

5168 7427 1505 4262 (JAKOBCHUK ANATOLIJ)

IBAN: UA343052990000026204691061008

Попередня стаття

У Києві відбувся марш проти абортів

Наступна стаття

Мозок і здоров'я

Немає коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *