Світ

У Нігерії сталося групове зґвалтування християнок

У деяких частинах Нігерії жінок ґвалтують у рамках «стратегії повного знищення християнських громад», попередили Open Doors.

Джерело: christiantoday.com

29 липня озброєні бойовики викрали чотирьох молодих жінок з їхніх будинків у селі Ангван Аку, південний штат Кадуна, і зґвалтували кілька чоловіків.

Один із постраждалих, 18 років, так описав напад: «Ми міцно спали, коли почули гучний стукіт у двері».

«Вони увірвалися, а потім наказали моєму чоловікові лягти на землю, а моя неповнолітня дитина кричала на весь голос».

«Мене забрали, поки я боролася і благала за свою хвору дитину. Вигнали мене, вдаривши [прикладом] АК47 у ліве око».

«Вони приєдналися до мене з іншими дівчатами, яких вони вже забрали з різних місць села. Ще йшов дощ, коли вони відвезли нас із нашого села на п’яти мотоциклах».

Інша жінка, у віці 25 років, розповіла, що їй дали вибір: зґвалтування або викрадення за викуп.

«Вони попросили нас вибрати: бути зґвалтованими членами банди або щоб наших близьких викрали за викуп», — сказала вона.

«Ми сказали їм, що наші батьки надто бідні й не можуть дозволити собі викуп, тож вони відвезли нас на своєму мотоциклі до Кутури й безперервно ґвалтували всю ніч, роблячи з нами все, що їм заманеться».

Після поневірянь жінок кинули в кущі біля їхнього села.

Партнер Open Doors у регіоні, ім’я якого не може бути назване з міркувань безпеки, сказав, що зґвалтування жінок стало способом нападу на «все, що [християни] високо цінують».

«Якщо вони не можуть знайти чоловіків, щоб убити, вони ґвалтують жінок. Таким чином вони створюють тривалий вплив на християнські сім’ї», − пояснило джерело.

«Open Doors» надають консультації щодо травм та медичну підтримку жінкам.

Нігерія посідає сьоме місце у списку 50 країн, де християни найбільше переслідуються за віру, за версією Open Doors World Watch.

Дані благодійної організації показують, що минулого року майже половина (49 %) зґвалтувань, здійснених у всьому світі з мотивів віри, сталася в Африці, причому більшість з них – у Нігерії.

У той самий період щонайменше 4650 християн у Нігерії були вбиті через мотиви, пов’язані з вірою, і щонайменше 2510 були викрадені.

Нещодавня доповідь Обсерваторії релігійної свободи в Африці (ORFA) показала, що християни в Нігерії мають у 10 разів більше шансів бути вбитими під час нападів джихадистів, ніж мусульмани.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!