Світ

В Уганді мусульмани побили та підпалили свого колегу вчителя-християнина за те, що він молився в ім’я Ісуса

Мусульмани з місцевої школи Уганди викрали з будинку свого колегу-християнина Юсуфа Мвандже. Вони затягли віруючого чоловіка до мечеті, побили й підпалили, плануючи вбити його за те, що він молився Ісусу Христу.

Джерело: invictory.org

Юсуф Мвандже став християнином на початку 2022 року, почувши, як християнський бізнесмен, який постачав обладнання до школи, молився Ісусу у своєму офісі. На початку квітня чоловік змушений був піти зі своєї посади керівника початкової мусульманської школи Ібунбаз у Бугірі через те, що місцеві дізналися про його віру, повідомляє Morning Star News.

«Я хотів зберегти свою віру в Христа в таємниці і почав пропускати п’ятничні молитви, відвідуючи лише вечірні молитви в церкві, – сказав Мвандже. – Деякі вчителі-мусульмани помітили мою відсутність і повідомили про це керівництво школи».

Християнин розповів, що молився вдома ночами. Близько третьої ночі першого квітня один зі співробітників почув, як Мвандже молився в ім’я Христа, і записав його на камеру. Наступного ранку співробітник зібрав інших шкільних вчителів-мусульман.

«Коли я закінчив молитву о 4:45 ранку і почав готуватися йти в мечеть, я почув стукіт у двері, – сказав Мвандже. – Я відчинив і за моїми дверима були люди. Вони почали кричати: “Аллах акбар! Аллах акбар! Аллах акбар! Це кафір (невірний), це кафір…” Мене схопили й завели в мечеть, почали бити й звинувачувати у зраді. Інші кричали, що я заслуговую на страту».

Чоловік далі розповів, що пошепки почав молитися Ісусу. Мусульмани почули це, і одразу двоє принесли дві старі каністри, облили віруючого і підпалили.

Тоді, як згадував Мвандже, втрутився літній ісламський учитель і наказав залишити його, він доручив відвезти християнина до шкільної клініки на лікування. На думку Мвандже, це Ісус прийшов урятувати його.

Протягом п’яти днів християнина лікували у місцевій лікарні, а потім перевели до лікарні Іганга, де зараз проходить лікування.

Минулого місяця в східній Уганді жінка-мусульманка спробувала вбити свого чоловіка, підсипавши йому в їжу отруту для щурів. Хієрі Садікі також був учителем ісламу до того, як став християнином, про що його дружина не знала. Після того, як її чоловік відмовився брати участь у Рамадані та почав молитися Ісусу, вона разом з іншими мусульманами спробувала вбити його, підсипавши отруту в їжу. Садікі вижив та проходить лікування у лікарні в районі Буталеджа, повідомляє Morning Star News.

В Уганді мусульмани побили та підпалили свого колегу вчителя-християнина за те, що він молився в ім'я Ісуса
Хіре Садікі після отруєння в селі Наванджофу, район Буталеджа, Уганда, 2 квітня 2022 року. Джерело: morningstarnews.org

Попри те, що в Уганді відсоток католиків та англіканців вищий за мусульман, є регіони, де іслам залишається панівною релігією.

За оцінками Pew-Templeton Global Religious Futures Project, близько 11,5 % населення Уганди становлять мусульмани, переважно суніти. Збройні напади та вбивства новонавернених не рідкість у регіоні.

«Вплив радикального ісламу неухильно зростає, і багато християн у прикордонних районах із переважним мусульманським населенням стикаються з жорстокими переслідуваннями, – наголошується в інформаційному бюлетені «Голос мучеників». – Попри ризики, євангельські церкви Уганди продовжують навчати віруючих, як ділитися євангелією з мусульманами та допомагати тим, хто зіткнувся з переслідуваннями».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button