Актуальне

Страсний тиждень у реальному часі. П’ятниця

Детальний опис подій цього дня див. В Мт. 27: 1-61, Мк. 15: 1-47, Лк. 23: 1-56, Ів. 18: 28-19: 42

Сьогодні ми розповімо про один з найбільш жахливих, і водночас один із найбільш визначальних днів в історії людства. Страсна п’ятниця – це день, коли вирішувалася доля усіх.

Використовуйте цей посібник для читання Святого Письма на цьому тижні.

Страсна п’ятниця

У четвер увечері в Гефсиманії Ісус був заарештований, виданий одним зі Своїх учнів і залишений іншими. А первосвященники та Синедріон зібралися на таємний суд посеред ночі, і винесений вердикт був такий, що Ісус повинен бути розп’ятий. Це те, що повинен був виконати римський префект, Понтій Пілат. І, хоч і неохоче, але він це виконав.

Після жорстокого побиття Ісус був прибитий до хреста, на якому Він залишався протягом шести годин до Своєї смерті. Ніколи раніше і ніколи після того не було одночасно стільки втрачено й отримано.

Світ отримав спокутну жертву Христа. Але для присутніх там була або загублена значимість моменту, або їхні серця були розбиті, тому що той, про кого вони думали, що Він – Спаситель світу, помер від рук римлян. Вони не змогли перешкодити цьому, і вони не розуміли, що це відбувається заради них. Вони сподівалися на Нього, і хоча Він розповідав їм, що Він багато постраждає і воскресне на третій день (Мк. 8:31), звідки їм було знати, що це і є те, що Він мав на увазі?

Події п’ятниці

  • Суд над Ісусом.
  • Перший суд перед Анною (нічні години); Анна шукає звинувачення, поки не збереться синедріон в домі первосвященника.
  • На другому (і первинному) суді перед синедріоном Ісус засуджений за зловживання.
  • Третій суд, відразу на світанку(тим часом Петро відрікається від Ісуса в третій раз; Ісус дивиться на нього); осуд повторився, потім Ісуса повели до римлян.
  • Четвертий суд перед Пилатом.
  • П’ятий суд перед Іродом (шукає чуда).
  • Шостий суд перед Пилатом.
  • Ісуса бичують; місто кричить: «Розіпни Його, або ми скажемо Риму!».
  • Ісусу нарешті винесено вирок − нехай буде розіп’ятий.
  • Знущання з Ісуса (римські солдати); терновий вінець.
  • Юда вішається.
  • Ісус несе свій хрест до воріт на півночі міста і розп’ятий близько 9 ранку.
  • Сім висловів Ісуса з хреста («Отче, прости їм, бо вони не знають, що роблять». «Сьогодні ти будеш зі мною в раю» (після того, як один з розбійників кається). «Жінка, ось син твій …» (Темрява з полудня до 15:00).  «Боже мій, Боже мій, чому ти залишив мене?».  «Я прагу». «Звершилося»).
  • Смерть Боголюдини.
  • Близько 15:00 завіса розірвана, камені розірвані; деякі могили відкриваються, і люди піднімаються  і йдуть в місто.
  • Бік Ісуса було пробито.
  • У храмі заколювали великодніх ягнят.
  • Ісус був похований на заході сонця.

Страсна п’ятниця – найважчий день Страсного тижня. Подорож Христа була болісною в ці останні години, і призвела до Його смерті.

Відповідно до Священного Писання, Юда Іскаріот, учень, що зрадив Ісуса, був охоплений каяттям і повісився рано вранці в п’ятницю.

Тим часом до третьої години (9 годині ранку) Ісус зазнав ганьби помилкових звинувачень, засудження, глузувань, побиттів і розп’яття. Після декількох незаконних судових процесів він був засуджений до смертної кари через розп’яття – один з найжахливіших і ганебних методів страти, відомих в той час.

Перш ніж Христа вели, воїни плювали на нього, мучили і насміхалися над ним, і протикали його терновим вінцем. Потім Ісус приніс свій хрест на Голгофу, де знову над ним знущалися й ображали, коли римські солдати прибили його до дерев’яного хреста.

Читайте також:

Потім, близько дев’ятої години (3 години дня), Ісус випустив свій останній подих і помер.

До 18-ї години вечора п’ятниці Никодим і Йосип з Ариматеї зняли тіло Ісуса з хреста і поклали його в гробницю.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button