Світ

За перехід у християнство з ісламу в Уганді відрубали новонаверненому руку

В Уганді екстремісти відрубали руку новонаверненому християнинові за звільнення з ісламу. Наприкінці липня мусульманські екстремісти у східній частині Уганди напали на сім’ю християн і відрубали руку 42-річному батькові, який у червні залишив іслам і став християнином.

Джерело: The Christian Post 

Муса Джон Касада з села Маумо округу Луука та його родина зазнали нападу 26 липня, коли намагалися втекти у безпечне місце. Вони були змушені рятуватися втечею після того, як увірували в Ісуса на євангелізації просто неба 17 червня, розповіла його дружина Асія Наігага. У пари шестеро дітей, зокрема двоє дорослих.

За її словами, на чоловіка напали близько 11:45 неподалік села Букадде, коли вони бігли до села Наванінгі округу Іганга, щоб врятуватися від мусульман, які пообіцяли жорстко покарати їх.

Після того, як Касада та його сім’я стали християнами, вони почали відвідувати церковні служби протягом трьох тижнів і перестали приходити на п’ятничну молитву у мечеті. Коли відсутність сім’ї помітили у мечеті, пастор церкви отримав повідомлення від одного з братів Касада, в якому говорилося: «Нам стало відомо, що Муса Касада та його сім’я відвідують вашу церкву. Зупиніть це негайно, інакше ваша церква у небезпеці».

Щоб врятувати новонавернену сім’ю, пастор, ім’я якого не розголошується з міркувань безпеки, організував їхнє проживання у місцевого чиновника Маумо. Але місцеві мусульмани все ж таки виявили їх через два тижні, і один з них з’явився там нібито для того, щоб отримати роботу на плантації цукрової тростини 26 липня, коли сім’я збиралася їхати.

За словами Наігагі, під час розмови з домовласником мусульманин дізнався, що родина Касада прямує до району Іганга. Вони пройшли вже близько 15 кілометрів, коли четверо мусульманських екстремістів зупинили їх посеред дороги між плантаціями цукрової тростини.

«Вони почали розпитувати мого чоловіка, кажучи: Ти думав, що ми тебе не спіймаємо? Ми стежили за вами від дому і сьогодні останній день вашого життя. Аллах віддав тебе до наших рук, − сказала Наігага. — Вони почали бити мого чоловіка, а потім схопили мене та зв’язали. Вони змусили мене співати християнські пісні, а самі тим часом почали відрубувати моєму чоловікові руку».

Наігага сказала, що нападники били її чоловіка великою палицею по спині, а потім Касиму Магулу взяв довгий меч Сомалі і почав відрубувати йому руку. Сім’ю врятувало лише те, що під’їхала вантажівка з робітниками, і нападники зникли на плантації.

«Робітники, які проїжджали повз вантажівку, зупинилися, перев’язали мого чоловіка, звільнили мене і відвезли до найближчої лікарні для надання першої допомоги, — сказала вона, додавши, що зателефонувала місцевому чиновнику. — Він приїхав, побачив, що мій чоловік страждає від сильного болю, і викликав швидку допомогу, яка доправила його до лікарні Сумбалі для спеціалізованого лікування».

Цей напад — один із багатьох випадків переслідування християн в Уганді. Конституція країни та інші закони передбачають свободу віросповідання, включаючи право проповідувати свою віру та переходити з однієї віри до іншої. Мусульмани становлять трохи понад 12 % населення Уганди, з високою концентрацією у східних районах країни.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button